ایستگاه خبر

راه‌اندازی بازوی سرمایه‌گذاری یونی‌سواپ لبز در Web3

یونی‌سواپ لبز (Uniswap Labs) از راه‌اندازی بازوی سرمایه‌گذاری خود در سایر شرکت‌های رمز ارزی و گسترش حضور خود در Web3 خبر داد.

راه‌اندازی بازوی سرمایه‌گذاری یونی‌سواپ لبز

یونی‌سواپ لبز شرکت مادر توسعه‌دهنده پروتکل معروف مالی غیرمتمرکز (DeFi) یونی‌سواپ است. بخش جدید آن، Uniswap Labs Ventures، برای تأمین مالی شرکت‌های رمز ارزی و سایر شرکت‌های وب ۳ در مراحل مختلف توسعه راه‌اندازی شده است. این بازوی سرمایه‌گذاری در زمینه‌های زیرساخت، ابزارهای توسعه‌دهنده و برنامه‌های کاربردی از مصرف‌کنندگان پشتیبانی خواهد کرد. این شرکت در توییتر نوشت:

در یونی‌سواپ لبز، ما می‌خواهیم میلیون‌ها کاربر را وارد اقتصاد وب ۳ کنیم، با هدف باز کردن قفل مالکیت و مبادله جهانی برای همه… امروز ما مفتخریم که راه اندازی Uniswap Labs Ventures را اعلام کنیم! و مطابق با تعهداتمان برای عدم تمرکز و مشارکت بیشتر در جامعه، و اداره پروتکل‌های پورتفولیو تلاش کنیم. برای شروع، این پروتکل‌ها شاملAAVE ،Compound Finance ، MakerDAO و ENS Domains هستند.

افزایش صندوق‌های سرمایه‌گذاری ریسک‌پذیر بومی

در این اطلاعیه همچنین اشاره شد که تیم یونی‌سواپ به‌عنوان یک استودیوی بومی کریپتو، برای درک و برآوردن نیازهای مقیاس‌بندی شرکت‌های Web3 به اندازه کافی مجهز است. علاوه بر این، تیم همچنین اشاره کرد که بازوی سرمایه گذاری فعالانه در حاکمیت داخلی و خارج از زنجیره شرکت خواهد کرد. بسیاری دیگر از شرکت‌های بومی رمز ارزی در حال سازماندهی و راه‌اندازی سرمایه‌گذاری‌هایی هستند که به طور انحصاری برای تأمین مالی شرکت‌های دیگر در این فضا اختصاص داده شده‌اند. به عنوان مثال، صرافی کریپتو FTX و پروتکل DeFi کیک (Cake) هر دو صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشابهی را برای حمایت از طرح‌های web3 راه‌اندازی کرده‌اند. کارشناسان صنعت بر این باورند که این روند رو به رشد شرکت‌های web3 که صندوق‌های سرمایه‌گذاری ریسک‌پذیر را راه‌اندازی می‌کنند، بیشتر از تفکر رقابتی نشان‌دهنده یک طرز فکر مشارکتی است.

 ورود یونی‌سواپ

بودجه بازوی سرمایه‌گذاری مستقیماً از ترازنامه شرکت تأمین می‌شود. گرچه یونی‌سواپ لبز هنوز مبالغ یا درصدی را که باید به این صندوق سرمایه‌گذاری اختصاص داده شود، آشکار نکرده است. به غیر از مدیر اجرایی یونی‌سواپ، Mary-Catherine Lader، ماتئو لیبوویتز، مدیر استراتژیک این شرکت، نیز ریاست بازوی سرمایه گذاری را بر عهده خواهد داشت.

تا پایان سال گذشته، بر اساس رأی دارندگان توکن این شرکت سه قرارداد نسخه سوم یونی‌سواپ را بر روی پلیگان راه‌اندازی کرد.

 

پیشنهاد مطالعه: پنج معیار ارزیابی و مدیریت ریسک در پروژه‌ های دیفای (Defi Metrics)

 

Source

https://coiniran.com/?p=50657
دکمه بازگشت به بالا