ایستگاه خبر

پشتیبانی از روتر خودکار به شبکه‌های لایه-۲ یونی‌سوآپ افزوده شد

Uniswap Labs با انتشار مجموعه‌ای از بروزرسانی‌های مهم مانند روتر خودکار عملیات قیمت‌گذاری و هزینه‌ی گس را در صرافی یونی‌سوآپ بهینه کرده است.

بروزرسانی جدید شامل چه ویژگی‌هایی است؟

بروزرسانی اخیر نسخه‌ی جدیدی از قابلیت روتر خودکار (Auto Router) را به صرافی غیرمتمرکز (DEX) یونی‌سوآپ می‌دهد که به‌کمک آن قیمت‌های مبادله بین دو استخر نقدینگی v2 و v3 مسیریابی و بهینه می‌شود. این فرآیند به کاربران امکان رهگیری ارزش دقیق هزینه‌ی سوآپ (تبادل) را به‌راحتی و از طریق رابطه کاربری اپلیکیشن خواهد داد. روتر خودکار نه‌تنها هزینه‌ی گس را کاهش داده، بلکه بهترین قیمت را در بین پروتکل‌های متعدد یونی‌سوآپ به مشتریان عرضه می‌کند.

روتر خودکار جدید همچنین می‌تواند از راهکارهای مقیاس‌پذیری جدید اتریوم مانند Optimistic و Arbitrum پشتیبانی نماید. این اصلاحات با هدف ارتقای مبادلات مقرون به‌صرفه توسط هزینه‌ی گس پایین شبکه‌ی لایه-۲ توسعه یافته‌اند.

اپلیکیشن یونی‌سوآپ درحال حاضر از قابلیت محاسبه‌ی تقریبی هزینه‌ی گس به دلار پیش از تایید سفارش برخوردار شده است. این تخمین به سیستم مبادلاتی کمک می‌کند تا کارمزد هر تراکنش را طبق انتظار کاربران و حجم مبادله برآورد کند.

عرضه‌ی اولیه‌ی روتر خودکار

یونی‌سوآپ در زمان عرضه‌ی اولیه‌ی ویژگی Auto Router در سه ماه گذشته آن را یک پیروزی بزرگ برای کاربران لایه-۳ خطاب نمود. تحلیل‌های این صرافی بیانگر آن است که ویژگی فوق توانایی بهبود قیمت‌گذاری را برای تمام مبادلات (تا ۱۳.۹۷%) و مبادلات بین ۱۰ توکن برتر ازنظر حجم دارایی قفل شده (تا ۳۶.۸۴%) به ارمغان آورد.

پشتیبانی از روتر خودکار به شبکه‌های لایه-2 یونی‌سوآپ افزوده شد

Uniswap Labs در اوایل ماه سپتامبر نیز اقدام به اجرای سه عنصر بنیادین برای پروتکل خود یعنی مسیرهای جداشونده، الگوریتم مبادلاتی قوی‌تر و هوشیاری از هزینه‌ی گس نمود.

مسیرهای جداشونده به کاربران توانایی اجرای همزمان معاملات را بین چندین استخر نقدینگی خواهد داد. این فرآیند با مسیرهای کلاسیک که در آنها تنها ازیک استخر برای اجرای تراکنش‌ها استفاده می‌شد، کاملا متمایز است. روتر خودکار می‌توانند معاملات را بین هفت مسیر تقسیم کرده و از حجم نقدینگی متنوع‌تری بهره‌مند شود.

دسترسی به حجم بیشتر نقدینگی موجب اجرای بهتر سفارش‌های بزرگ خواهد شد. در بیانیه‌ی رسمی این بروزرسانی به بهینه‌سازی هزینه‌ی گس ازطریق کاهش اختلالات تراکنشی هر توکن و درنهایت اجرای بهتر سفارشات کوچک‌تر اشاره شده است.

پیشنهاد مطالعه: معرفی صرافی یونی‌سوآپ و توکن UNI

Source

https://coiniran.com/?p=48863
دکمه بازگشت به بالا