ایستگاه خبر

رأی‌گیری حکم‌رانی ۴۰ میلیون دلاری یونی‌سوآپ و ترس دارندگان توکن UNI از قیمت

آیا کاربرانی که از طریق رابط واسطه‌ای با صرافی غیرمتمرکز یونی سوآپ تعامل داشته‌اند شایسته دریافت ۴۰۰ توکن اهدایی که بقیه کاربران در تاریخ ۱۷ سپتامبر دریافت کردند دارند؟

این سوالی است که در بطن اختلاف نظر موجود در کانال‌های حکم‌رانی صرافی یونی سوآپ نهفته است. طرح پیشنهادی دوم، که در حال حاضر در جامعه یونی سوآپ به رأی‌گیری گذاشته شده، مبنی بر توزیع ۴۰۰ توکن به ۱۲۶۱۹ حساب دیگر است که از طریق هر یک از رابط‌های طرف سوم MyEtherWallet، Dharma، DeFi Saver، Nuo، Monolith، Opyn، Argent و چند رابط دیگر با این صرافی غیرمتمرکز ارتباط داشته‌اند. در صورت پذیرفته شدن این طرح، در مجموع ۵ میلیون توکن UNI با قیمت کنونی ۲.۷ دلار به کاربران اعطا می‌گردد.

این افراد با استفاده از نرم افزار شخص ثالثی که معامله را فعال می کند با Uniswap تعامل کرده و Uniswap را از طریق قرارداد پروکسی لمس می کنند. این باعث شد که هر کیف پول آنها برای خود Uniswap نامرئی باشد. همانطور که طرفداران این پیشنهاد استدلال می کنند: اگر امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) مربوط به لگوهای پول است ، اگر فقط کاربران پایه لگو رمزنگاری رایگان دریافت کنند ، چه پیامی ارسال می کند؟

در حال حاضر ۲۰.۷ میلیون توکن در دفاع از این طرح پیشنهادی به رأی گذاشته شده و فقط ۷۱۴ هزار توکن با آن مخالف بوده‌اند. البته اگر اکثریت لازم به ۴۰ میلیون توکن UNI نرسد، این طرح پیشنهادی رد می‌شود. رأی گیری در ۳۱ اکتبر، ساعت ۸ صبح به وقت UTC، به اتمام می‌رسد. این اتفاق برای جامعه یونی سوآپ آن قدری جذاب بوده که حتی به یک موقعیت شرط بندی در بستر Polymarket نیز تبدیل شده است.

به نظر می‌رسد که با نزدیک شدن به وقت اتمام رأی گیری نرخ مشارکت با نرخ فزاینده‌ای در حال افزایش است. البته در آخرین رأی‌گیری حکم‌رانی این پروتوکل، طرحی که آن هم توسط پروتوکل وام دهی Dharma پیشنهاد شده بود، علیرغم موافقت ۹۸ درصدی آرا، با اختلاف یک درصدی نسبت به حد نصاب اکثریت لازم رد شد.

بعد از این یک پروپوزال دیگر نیز وجود دارد که مبنی بر توزیع ۴۰۰ توکن UNI به ۲۷ هزار آدرس دیگر است. اگر هر دوی این طرح‌های پیشنهادی مورد پذیرش قرار گیرند، در مجموع نزدیک به ۱۵.۷ میلیون توکن بین کابران توزیع می‌شود.

بیشتر بخوانیم: صرافی یونی سوآپ و معرفی توکن UNI

https://coiniran.com/?p=41761
دکمه بازگشت به بالا