ایستگاه خبر

تعداد تراکنش‌های بیت کوینی تایید‌نشده به بیشترین مقدار خود رسید!

Mempool یا استخر حافظه بیت کوین به دنبال حرکت صعودی اخیر دوباره در حال پر شدن است. در حال حاضر، ۱۲۵۳۴۶ تراکنش‌ بیت کوینی تایید‌نشده وجود دارد که بالاترین سطح از اواخر اکتبر است. استخر حافظه بیت کوین شامل همه تراکنش‌های بیت کوینی معلقی است که هنوز تایید نشده‌اند.

زمانی که افزایش برجسته‌ای در فعالیت شبکه به وجود می‌آید، ماینر‌ها بسیار مشکل‌پسند می‌شوند. در نتیجه این امر، کاربران باید کارمزد‌های بالاتری بپردازند تا اینکه سریعتر در بلاک بعدی قرار بگیرند. در غیر این صورت، تراکنش‌های این کاربران گیر خواهد کرد و یا علنا رد خواهد شد.

بنا بر تویت اخیر یک کاوشگر محبوب Mempool، همه تراکنش‌ها با کارمزد زیر ۲sats/vB کنار زده خواهد شد. اینک mempool دوباره پر شده است و اگر مینیمم کارمزد از حد ذکر‌شده در بالا کمتر باشد، تراکنش رد خواهد شد. در حال حاضر برای تراکنش‌های بیت کوینی با اولویت بالا نرخ کارمزد ۱۴۴sat/vB پیشنهاد می‌شود.

در اوج بازار صعودی گذشته، متوسط کارمزد تراکنش‌های بیت کوینی به مقدار خیره‌کننده ۵۴.۹ دلار رسید. در ۲۲ دسامبر ۲۰۱۷ بود که mempool رکورد زد و قله ۲۶۰۸۵۸ تراکنش تایید‌نشده ایجاد شد، رکوردی که هنوز هم شکسته نشده است. مقیاس‌پذیری یکی از موانعی بوده که از پذیرش بیشتر بیت کوین جلوگیری کرده است. البته اینک راه‌حل‌هایی مانند شبکه لایتنینگ توجه‌ها را به خود جلب کرده‌اند. شبکه لایتنینگ یک شبکه لایه دو است که اجازه ارسال سریعتر و ارزان‌تر تراکنش‌ها را می‌دهد. نظر شما چیست؟ آیا افزایش تعداد تراکنش‌های بیت کوینی تایید‌نشده می‌تواند برای بازار صعودی بیت کوین بد باشد؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

source

https://coiniran.com/?p=42652
دکمه بازگشت به بالا