ایستگاه خبر

کنیا برای جلوگیری از فساد مالی مقامات به بلاکچین روی آورد

به گفتهٔ آژانس مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل متحد، یکپارچه‌سازی فناوری بلاک چین می‌تواند به کنیا کمک کند تا مانع میلیاردها دلاری که هر ساله به دلیل فساد مالی از دست می‌دهد شود. بنابر گفتهٔ این آژانس، این فناوری همچنین می‌تواند اعتماد به دولت را تقویت کرده و امکان تنظیم خودکار قراردادهای عمومی را فراهم کند.

دیوید رابینسون، مشاور دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل متحد (UNODC) در آفریقای شرقی، از دولت کنیا خواست تا برای ردیابی جرایم اقتصادی از بلاک چین استفاده کند. در کنیا، اصلی‌ترین راه گریز، دستکاری رویه‌ها و سیستم‌های خرید توسط مقامات دولتی بوده است. این مقامات فاسد هزینه‌ها را به دلخواه برای سود خود دچار تورم می‌کردند. حسابرس کل کشور آفریقای شرقی اخیراً تخمین زده است که سالانه ۱۰ میلیارد دلار (۱ تریلیون شیلینگ کنیا) از دست می‌دهد.

رابینسون معتقد است این چالشی است که فناوری بلاکچین می‌تواند آن را از بین ببرد و در نهایت اعتماد از دست رفته را به دولت بازگرداند. وی اظهار داشت: «هنگامی که فساد اداری نقض اعتماد باشد، تکنولوژی تقویت اعتماد به یک راه‌حل جذاب در پروژه‌های عمومی تبدیل می‌شود. در عصر چهارمین انقلاب صنعتی، اعتماد آنلاین به سرمایه اصلی معاملات بین افراد غریبه و ایجاد اعتماد به نفس در دولت تبدیل می‌شود.»

این آژانس معتقد است که بلاکچین سطح بی‌سابقه‌ای از صداقت، امنیت و قابلیت اطمینان را فراهم می‌کند. همچنین بلاکچین نیاز به واسطه‌ها را از بین می‌برد که در واقع زمینه‌های دستیابی مقامات فاسد به سودهای خودخواهانه را کاهش می‌دهد.

Source

https://coiniran.com/?p=41895
دکمه بازگشت به بالا