ایستگاه خبر

قوانین ضدپول‌شویی FCA منجر به تعطیلی ۵۰ شرکت کریپتو انگلستان خواهد شد

قوانین مصوب ضدپول‌شویی (AML) مرجع راهبرد امور مالی انگلستان یا FCA ممکن است منجر به تعطیلی ۵۰ شرکت مالی فعال در حوزه‌ی کریپتو گردد. سازمان نظارت مالی انگلستان در بیانیه‌ای نگرانی خود را نسبت به احتمال عدم احراز صلاحیت تعداد زیادی از شرکت‌های کریپتوی این کشور در رابطه با قوانین ضدپولشویی ابراز نمود.

سازمان FCA مهلت ثبت‌نام کسب و کارهای مبتنی بر کریپتو در سامانه‌ی موقت (TRR) خود را از ۹ جولای سال جاری تا ۳۱ مارس سال آینده تمدید نمود. سامانه‌ی ثبت‌نام موقت TRR به‌منظور ادامه‌ی فعالیت قانونی کسب و کارهای حاضر کریپتو پس از تغییر سیاست ضدپول‌شویی و تدابیر مبارزه با تامین مالی تروریسم، در دسامبر ۲۰۲۰ تاسیس گشت.

مهلت FCA و هشدار بانک مرکزی انگلستان

براساس گزارش‌ها تخمین زده می‌شود که تنها ۵ کسب و کار کریپتو توسط استانداردهای اولیه‌ی FCA تایید شده‌‌ و ۹۰ شرکت دیگر همچنان در پروسه‌ی ارزشیابی TRR حضور دارند. این درحالی است که ۵۱ شرکت رمز ارز درخواست‌های خود را از FCA پس گرفته‌اند، شاید همه‌ی این شرکت‌ها تایید صلاحیت نشوند اما لزوما فعالیت‌ آنها نیز به اجبار تعطیل نمی‌گردد.

باتوجه به اتمام مهلت ثبت‌نام موقت، سایر شرکت‌ها لازم است تا هنگامی که به‌طور رسمی درخواست خود را ثبت ننموده‌اند فعالیت خود را متوقف نمایند. آن دسته از کسب و کارهای کریپتو که از توقف فعالیت امتناع ورزند ممکن است با جرایم مالی یا اقدامات قانونی FCA مواجه گردند.

Andrew Bailey، ریاست بانک مرکزی انگلستان، متذکر شد که سرمایه‌گذاران در صورت فعالیت در فضای رمز ارز لازم است آمادگی از دست دادن دارایی‌های خود را داشته باشند. طرح‌های مالی انگلستان دارایی‌های رمز ارز را پشتیبانی نمی‌کنند، بنابراین اگر یک شرکت ورشکست گردد سرمایه‌گذاران قادر نخواهند بود دارایی‌ خود را پس بگیرند.

بانک مرکزی اروپا انفجار شدید بیت‌کوین را به سایر حبا‌ب‌های اقتصادی مانند «جنون گل لاله» که در قرن‌های ۱۷ و ۱۸ رایج بود تشبیه نمود. با این وجود، بانک‌هایی از قبیل Goldman Sachs و Standard Chartered برای بهرمندی از سود بازار کریپتو پلتفرم‌های معاملاتی خود را برای مشتریان عرضه نموده‌اند.

پیشنهاد مطالعه: وضعیت حال حاضر بازار بیت کوین: رشد قیمت یا کاهش قیمت؟ – تحلیل آن‌چین

Source

https://coiniran.com/?p=45924
دکمه بازگشت به بالا