ایستگاه خبر

اوکراین براساس دستورالعمل FATF با پولشویی توسط رمز ارزها مقابله می‌کند

دولت اوکراین نسخه نهایی قانون مبارزه با پولشویی را مطابق با دستورالعمل FATF برای دارایی های مجازی و ارائه دهندگان خدمات دارایی‌های مجازی (VASPs) تصویب کرد. قانون جدید شامل برخی دستورالعمل‌ها در مورد چگونگی نظارت و تنظیم مقررات تجارت رمز ارزها توسط دولت است. یکی از دستورالعمل‌ها به معاملات رمز ارز فردی با ارزش کمتر از ۳۰۰۰۰ hriven (معادل ۱۳۰۰دلار) تمرکز دارد که در این مورد دولت کلید عمومی فرستنده را به منظور نظارت مالی جمع آوری می کند. اما، اگر معامله بیش از آن مقدار باشد، دولت تأییدیه‌ای را برای فرستنده و گیرنده ارسال می‌کند. این روند شامل تأیید هویت و تأیید ماهیت روابط تجاری خواهد بود.

آستانه‌ی ارائه خدمات برای دارایی‌های مجازی بالاتر از سطح قیمت ۴۰۰۰۰ hryvnya ( معادل ۱۶۰۰دلار) است. در این حالت VASP می‌تواند معامله‌گرانی را که در حوزه‌های قضایی ناقض توصیه‌های ضد پولشویی نیستند تائید هویت کنند.

طبق گزارش‌ها، صرافی بایننس برای برقراری قانون‌گذاری مرتبط با رمز ارز با اوکراین همکاری داشته است و توافق‌نامه‌ای را برای کار مشترک روی وضعیت قانونی رمز ارزها به امضا رسانده‌اند. Changpeng Zhao (CZ)، مدیرعامل بایننس، معتقد است قانونی شدن رمز ارزها و تصویب قوانین مترقی می‌تواند نقش اساسی در رشد اقتصادی و جذب سرمایه‌گذاری داشته باشد.

Source & Image

https://coiniran.com/?p=35316
دکمه بازگشت به بالا