ایستگاه خبر

دولت اوکراین ایردراپ برنامه‌ریزی‌شده خود را تا اطلاع ثانوی لغو کرد

با ادامه تهاجم روسیه، دولت اوکراین ایردراپ کریپتو برنامه‌ریزی‌شده را لغو کرد.

این خبر را میخائیلو فدوروف، معاون نخست‌وزیر و وزیر تحول دیجیتال این کشور، از طریق حساب تأییدشده توییتر خود در روز پنجشنبه اعلام کرد.
فدوروف در توییتر خود نوشت:

پس از بررسی دقیق تصمیم گرفتیم ایردراپ را لغو کنیم. هر روز تعداد بیشتری از مردم مایل به کمک به اوکراین برای مقابله با تجاوز هستند.

فدوروف گفت که این کشور توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) را برای حمایت از نیروهای مسلح اوکراین اعلام خواهد کرد، اما تأکید کرد که آن‌ها برنامه‌ای برای صدور هیچ توکن قابل تعویضی ندارند. NFT ها دارایی‌های دیجیتالی روی یک بلاکچین هستند که نشان‌دهنده مالکیت اقلام مجازی یا فیزیکی هستند.
این ایردراپ ابتدا روز چهارشنبه در حساب رسمی توییتر این کشور اعلام شد، پس از آن مقامات دولتی هیچ اطلاعات یا اطلاعیه بیشتری در مورد رویداد برنامه‌ریزی‌شده برای پنجشنبه منتشر نکردند. مقامات دولتی همچنین به درخواست‌های متعدد CoinDesk برای اظهارنظر از زمان اعلام اولیه پاسخ ندادند.
در اعلامیه روز چهارشنبه آمده بود هدف از ایردراپ پاداش دادن به اهداکنندگانی است که برای حمایت از اوکراین در مقابل روسیه، کریپتو ارسال کرده‌اند.
اوایل روز پنجشنبه، به نظر می‌رسید که یک ایردراپ در حال انجام است، اما بعداً مشخص شد که شخص ثالثی ممکن است رویداد مورد انتظار را جعل کرده باشد.
طبق آخرین به‌روزرسانی فدوروف در تلگرام، دولت اوکراین از زمان پذیرش کمک‌های ارز دیجیتال در جمعه گذشته، بیش از ۳۰ میلیون دلار جمع‌آوری کرده است. دولت با طیف وسیعی از رمز ارزها از جمله بیت کوین، اتر و پولکادات کمک مالی کسب کرده است.

پس از بررسی دقیق تصمیم گرفتیم این ایردراپ را لغو کنیم. هر روز افراد بیشتری مایل به کمک به اوکراین برای مقابله با تجاوز هستند. در عوض، به زودی NFT ها را برای حمایت از نیروهای مسلح اوکراین اعلام خواهیم کرد. ما هیچ برنامه‌ای برای صدور هیچ توکن قابل تعویض نداریم.

— Mykhailo Fedorov (@FedorovMykhailo) 3 مارس ۲۰۲۲

 

پیشنهاد مطالعه: توکنومیک یا اقتصاد توکنی چیست؟ (Tokenomics)

 

Source

https://coiniran.com/?p=50063
دکمه بازگشت به بالا