ایستگاه خبر

اقدامات سازمان نظارتی انگلستان برای جلوگیری از گسترش ریسک پولشویی در شرکت‌های کریپتو

سازمان مدیریت مالی (FCA) که از تنظیم‌کنندگان بازار در انگلستان است تصمیم دارد شرکت‌های بیشتری، از جمله شرکت‌هایی که با کریپتو کار می‌کنند، را موظف کند تا نحوه مدیریت‌شان را در مواجهه با خطرات جرایم مالی از جمله پولشویی در شرکت‌های کریپتو گزارش دهند.

FCA در مقاله‌‌ای که روز دوشنبه منتشر شد گفت که تحت دامنه گسترده تعهدات خود در زمینه گزارش جرایم مالی، لازم است صرافی‌های کریپتو و سازندگان کیف پول‌ها سالانه اطلاعات دقیقی را در مورد سیستم‌ها و کنترل‌هایی که برای مقابله با جرایمی نظیر پولشویی صورت می‌پذیرد، در قالب گزارشی ارائه دهند.
این تنظیم‌کننده گفت: در حال حاضر تنها ۲۵۰۰ از تقریباً ۲۳۰۰۰ شرکت تحت نظارتش از جمله بانک ها، انجمن‌های ساختمان‌سازی و ارائه‌دهندگان وام باید این گزارش‌ها را ارائه دهند.
علاوه بر شرکت‌های رمزارز، ارائه‌دهندگان پرداخت، موسسات پول الکترونیک، تسهیلات تجاری چندجانبه و کلیه شرکت‌هایی است که توسط سازمان خدمات مالی و بازارها تنظیم می‌شوند، شامل این اقدام گسترده می‌شوند.
FCA گفت این اقدام باعث می‌شود که بتواند کنترل بیشتری داشته باشد و نسبت به پولشویی در شرکت‌های کریپتو و شرکت‌هایی که احتمال فعالیت‌های کلاهبردارانه در آنها بالاست، نظارت بیشتری اعمال کند.

امکان مذارکره و  انتقادات و پیشنهادات از طرف علاقه‌مندان تا ۲۳ نوامبر ۲۰۲۰ فراهم است.
در ماه ژوئن، دولت انگلستان اعلام کرد که به دنبال افزایش نظارت بر تبلیغات کریپتو به منظور محافظت از سرمایه‌گذاران است، و این نقش نظارتی جدید را بر عهده FCA گذاشته است.

 

Source

https://coiniran.com/?p=40862
دکمه بازگشت به بالا