ایستگاه خبر

دستور بسته شدن دستگاه‌های ATM بیت کوین در انگلستان توسط FCA

مرجع امور مالی (FCA) انگلستان هشدار داد که تمام دستگاه‌های ATM بیت کوین فعال در این کشور غیرقانونی بوده و باید خاموش شوند.

اپراتور دستگاه‌های ATM بیت کوین باید برای ارائه خدمات ATM از این مرجع قانونی مجوز بگیرند و خود را با قوانین ضد پول‌شویی (AML) تطبیق دهند. امروز، ناظر امور مالی انگلستان، FCA، در یک بیانیه این هشدار را اعلام کرد.

از آن جا که هیچ کدام از 27 شرکت رمز ارزی قانونی در این کشور، خدمات ATM بیت کوین ارائه نمی‌دهند، پس این دستگاه‌ها به صورت غیرقانونی در حال فعالیت هستند. بنا بر داده‌های Coin ATM Radar، در این کشور 81 دستگاه ATM بیت کوین وجود دارد. بیش از 50 عدد از آن‌ها در شهر لندن مستقر شده‌اند. طبق این داده‌ها کشور رومانی با 124 دستگاه ATM پیش‌گام بوده است.

مرجع امور مالی (FCA) به شرکت Gidiplus اشاره کرده است. این شرکت خدمات ATM رمز ارز ارائه می‌دهد که درخواست ثبت آن توسط این ناظر مالی رد شد. شرکت Gidiplus شکایت خود را در دادگاه مطرح کرد تا بتواند خدمات خود را ادامه دهد. این درخواست در انتظار تجدیدنظر است.

تا تاریخ 7 مارس امسال، 106 عدد شرکت در کشور انگلستان برای ارائه هر گونه خدمات رمز ارزی درخواست ثبت خود را به FCA ارائه کرده‌اند. از این بین، 27 شرکت به صورت کامل تأیید شده‌اند. 56 شرکت نیز با درخواستشان مخالفت شده و یا از آن صرف نظر کرده‌اند.

23 شرکت باقیمانده مشمول رژیم ثبت موقت هستند. این یعنی آن‌ها می‌توانند به عملیات خود ادامه دهند در حالی که فعالیت‌های آن‌ها تحت نظارت قرار می‌گیرد. تاریخ نهایی پذیرفته شدن آن‌ها 31 مارس تعیین شده است.

پیشنهاد مطالعه: DeFi 2.0 چیست و چرا اهمیت دارد؟

Source

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا