ایستگاه خبر

بریتانیا خرید و فروش اوراق مشتقه رمز ارزی را ممنوع اعلام کرد

نهاد مرکزی قدرت مالی در بریتانیا (FCA) فروش اوراق مشتقه رمز ارزی را به سهام داران خرد ممنوع اعلام کرده است. این نهاد معتقد است این ممنوعیت موجب از بین نرفتن رقمی بالغ بر ۵۳ میلیون پوند از سرمایه خریداران خرد سهام می‌شود. این حکم از ۶ ژانویه ۲۰۲۱ اجرایی خواهد بود.

خبرگزاری  بیتکوینیست گزارش داده است که قانون‌گذاران در بریتانیا در ۶ اکتبر هرگونه خرید و فروش و بازاریابی اوراق مشتقه شامل قراردادهای تفاوتی، گزینه‌ای، آتی و ETN رمز ارزها توسط شرکت‌های داخلی و خارجی در بریتانیا را ممنوع اعلام کرده است.

قانون‌گذاران معتقدند هرگونه اوراقی مبتنی بر دارایی‌هایی چون BTC و ETH برای سرمایه‌گذاران خرد مضر است چراکه باعث از بین رفتن سرمایه آنها می‌شود.

نهاد FCA با ارائه کردن لیستی از ضررهای احتمالی ناشی از خرید این محصولات مالی عدم وجود یک مکانیزم قابل اعتماد ارزش گذاری برای این محصولات را دلیل اصلی این ممنوعیت برشمرده است.

این مرکز قدرتمند معتقد است خریداران در واقع نمی‌دانند مکانیزم این اوراق چگونه است. این ممنوعیت که طرح اولیه آن در سال ۲۰۱۹ پیشنهاد شده بود ربطی به خرید و فروش بیت‌کوین و سایر ارزهای دیجیتالی به صورت مستقیم ندارد.

سهام شرکت‌هایی که این اوراق را عرضه می‌کردند در لندن افت کرده است. بازار CMC در زمان نگارش این خبر ۲.۸ درصد افت کرده است. سهام Plus500 نیز ۲.۱ درصد کاهش قیمتی داشته است.

یک مدیر اجرایی در شرکت انگلیسی Coinshares که بسته‌های متنوعی از این اوراق را عرضه می‌کند معتقد است ممنوعیت باعث از بین نرفتن سرمایه خریداران نخواهد شد و به اهداف تعیین شده نخواهد رسید. او می‌گوید سرمایه‌ها به سمت صرافی‌های غیر قانونی و زیر زمینی سرازیر خواهد شد.

برای ما باور اینکه مقامات بریتانیایی اولین کشوری هستند که در جهت ممنوعیت این صنعت مالی جدید قدم برداشته‌اند دشوار است! آنها می‌گویند دلیل این اقدام این است که این بسته‌های مالی ارزش ذاتی ندارند! این باورنکردنی است!

بیشتر بخوانید: بررسی MakerDAO ؛ نگاهی عمیق و کلی

https://coiniran.com/?p=41428
دکمه بازگشت به بالا