ایستگاه خبر

مقامات بریتانیا ۹.۵ میلیون دلار اتریوم کشف‌شده در USB Sticks را توقیف کردند

واحد جنایی اقتصادی پلیس بریتانیا اعلام کرد که معادل ۲۲.۲۵ میلیون دلار رمز ارز را توقیف کرده است. تحقیقات اطلاعاتی پلیس منچستر نشان می‌دهد که این مقدار رمز ارز در یک ،USB که دارای مقادیر قابل توجهی توکن اتریوم (ETH) است، توقیف شده که طبق اعلام مقامات حاوی معادل ۹.۵ میلیون دلار توکن ETH و ۱۲.۷ میلیون دلار رمز ارز دیگر است. این واحد جزئیات بیشتری از اینکه این ارزها چه نوع رمز ارزی هستند، ارائه نکرده است.

به گفته پلیس، این عملیات در راستای سرکوب یک باند کلاهبرداری مرتبط با رمز ارزها انجام شده که با ارائه جعلی خدمات پس‌انداز و مبادله رمز ارزها کلاه‌برداری می‌کرده و قربانیان آن بیشتر در کشورهای انگلستان، ایالات متحده، چین، استرالیا و هنگ کنگ مستقر بودند. کلاهبرداران به قربانیان گفته بودند که برای مدیریت تمام معاملات از Binance Smart Chain استفاده می‌کنند.

کلاهبرداران این سرویس منتظر ماندند تا مبلغ قابل توجهی واریز شود تا وبسایت خود را تعطیل کرده و وجوه کاربران  را به حساب‌های خود واریز کنند. متأسفانه برای آن‌ها، کلاهبرداران بدون رد و نشانی ناپدید نشدند. افسران متخصص اطلاعات ما متوجه شدند که کسانی که این طرح را اجرا می‌کردند برای مدت محدودی در منچستر بوده اند و آن‌ها را ردیابی کرده و یک USB حاوی ۹.۵ میلیون دلارتوکن اتریوم سرقت شده را بازیابی کرده‌اند.

گفته می‌شود  پلیس منچستر بزرگ یک مرد ۲۳ ساله و یک زن ۲۵ ساله را در این رابطه و به جرم کلاهبرداری و پولشویی دستگیر کرده است. اما با ادامه تحقیقات، آن‌ها آزاد شدند. اکنون، این واحد پلیس با چالشی روبروست، زیرا در جستجوی قربانیان است تا وجوه بازیابی شده را به آن‌ها پس دهد.

زندگی ما به طور فزاینده ای به صورت آنلاین یا روی تلفن‌های ما در حال حرکت است و ارزهایی مانند بیت کوین و اتریوم اغلب در مورد پول و تجارت آینده در نظر گرفته می‌شوند. با آن نوع جدیدی از جرم به وجود می‌آید و ما شاهد افزایش کلاه‌برداران فرصت طلب هستیم که به دنبال سوء استفاده از این روندها و همچنین هرگونه شکاف در این فناوری هستند

این صحبت‌های روابط عمومی پلیس بریتانیا در مورد اتریوم‌ های ضبط‌شده است.

در ماه ژوئن، کارآگاهان فرماندهی جنایات اقتصادی پلیس متروپولیتن بریتانیا بزرگترین توقیف رمز ارز تاریخ این کشور را انجام دادند و اعتقاد بر این است که یکی از بزرگترین توقیف‌های رمز ارزها در سطح جهان است. به طور خاص، مقامات ۱۱۴ میلیون پوند (۱۵۸.۸ میلیون دلار) دارایی‌های رمز ارزی توقیف کردند که گفته می‌شود مربوط به یک پرونده پولشویی بین المللی بوده است.

 

پیشنهاد مطالعه: ۲۰ نکته ضروری برای محافظت و افزایش امنیت دارایی های رمزارز شما

 

Source

 

https://coiniran.com/?p=47036
دکمه بازگشت به بالا