ایستگاه خبر

امارات متحده‌ی عربی برای مقابله با کرونا از بلاک چین کمک می‌گیرد

با همه‌گیر شدن ویروس کرونا مقامات وزارت توسعه‌ی امارات متحده‌ی عربی (MOCD) به استفاده از کانال‌های دیجیتالی برای خدمات دولتی روی آورده‌اند. این دپارتمان اعلام کرده برای انجام امور به استفاده از هویت دیجیتال شهروندان، سیستم‌های بلاک چینی و سیستم‌های چت روی آورده است. مسئولیت این دپارتمان فراهم کردن خدمات رفاهی برای معلولین و صدور مجوز ازدواج است.

MOCD اعلام کرد کاغذ بطور کلی از فرایند کاری این وزارتخانه حذف شده و اسناد دیجیتالی جای آن را گرفته‌اند. به گفته‌ی هسا اسا بوحمید، وزیر توسعه‌ی جامعه‌ی امارات متحده، برداشتن این گام تداوم و انعطاف‌پذیری خدمات دولتی را در کنار دستورالعمل‌های حکمرانی هوشمند برای کاهش کرونا ویروس تضمین می‌کند.

به گزارش خبرگزاری‌های امارات در حال حاضر ۲۹۱۹ نوع سند مختلف توسط سیستم‌های بلاک چینی پردازش می‌شوند. اپلیکیشن UAE Pass یک راه‌حل ارائه‌ی هویت دیجیتال است و توسط Smart Dubai توسعه یافته. به کمک این اپلیکیشن کاربران می‌توانند با استفاده از تلفن‌های هوشمند خود امضای دیجیتال انجام دهند. همچنین وزرات بهداشت امارات بستری بلاک چینی برای ذخیره‌ی داده‌های مراقبت بهداشتی و دارویی ایجاد کرده است.

Source

https://coiniran.com/?p=37859
دکمه بازگشت به بالا