ایستگاه خبر

مقررات جدید امارات برای جذب غول‌های جهانی کریپتو و ایجاد اکوسیستم ماینینگ

بلومبرگ گزارش داده است که دولت امارات متحده عربی قصد دارد قوانینی تصویب کند که به شرکت‌های بزرگ جهانی که در فضای ارزهای دیجیتال کار می‌کنند اجازه می‌دهد به‌طور گسترده در این کشور فعالیت کنند. یک منبع به بلومبرگ گفته است که با دعوت از VASP های بیشتر (ارائه‌دهندگان خدمات دارایی مجازی)، امارات متحده عربی می‌خواهد از هاب‌های کریپتو مانند سنگاپور و هنگ کنگ پیشی بگیرد.

علاوه بر این، این کشور قصد دارد یک اکوسیستم برای استخراج ارزهای دیجیتال ایجاد کند.

اصلاح قانون VASP در مرحله نهایی

در حال حاضر، رگولاتور محلی، سازمان اوراق بهادار و کالا، در حال نهایی کردن اصلاحات قانونی است که به VASPها اجازه می‌دهد در این کشور تجارت کنند. مقام دولتی که این اطلاعات را به اشتراک گذاشته ترجیح داده ناشناس بماند.

بایننس، غول تجارت کریپتو جهانی با بیشترین حجم معاملات، یکی از شرکت‌هایی است که قصد دارد حضور مستحکمی در امارات متحده عربی ایجاد کند. امارات متحده عربی با اجازه دادن به چنین شرکت‌هایی برای فعالیت گسترده، می‌تواند با هاب‌های جهانی رمز ارز مانند هنگ کنگ و سنگاپور رقابت کند. این دو کشور همچنین در حال آماده‌سازی مقرراتی هستند که به شرکت‌های کریپتو اجازه می‌دهد در مقیاس کامل در آنجا کار کنند.

برخی از مناطق در امارات متحده عربی قبلاً مجوز تعدادی VASP را صادر کرده‌اند و به آن‌ها اجازه کار و پرداخت مالیات را می‌دهد. در دبی، تقریباً به ۲۲ پلتفرم رمز ارزی مجوز داده شده است.

بلومبرگ می‌گوید، مقررات دولت امارات شامل نکاتی در مورد کلاهبرداری، پولشویی و استفاده مجرمانه از رمز ارزها است. مقامات ترجیح می‌دهند این فضا را تنظیم کنند تا اینکه صرفاً VASP ها را ممنوع کنند.

جاه‌طلبی‌های امارات برای استخراج رمز ارزها

جدا از جذب غول‌های کریپتو از سراسر جهان و تنظیم مقررات برای آن‌‌ها، دولت امارات می‌خواهد اکوسیستم خود را برای استخراج ارزهای دیجیتال بسازد. این منبع به بلومبرگ گفت که این بخش نیز به شدت تحت نظارت خواهد بود.

 

پیشنهاد مطالعه: بهترین نرم افزار استخراج رمزارزها (mining)

 

Source

https://coiniran.com/?p=49833
دکمه بازگشت به بالا