ایستگاه خبر

چارچوب نظارتی جدید برای توکن‌های امنیتی در امارات

اداره خدمات مالی دبی (DFSA) چارچوب قانونی جدیدی را برای توکن‌های امنیتی در این منطقه معرفی کرده است. طبق بیانیه مطبوعاتی منتشر شده در ۲۵ اکتبر ۲۰۲۱، این قوانین که «چارچوب نظارتی توکن‌های سرمایه‌گذاری» نامیده می‌شود، هم برای افراد و هم برای شرکت‌هایی که به دنبال مشارکت در هر شکلی از فعالیت‌های مالی مرتبط با توکن‌های امنیتی هستند، اعمال می‌شود.

اداره خدمات مالی دبی توکن‌های امنیتی را تنظیم می‌کند

سازمان خدمات مالی دبی (DFSA) یک چارچوب قانونی جدید برای توکن‌های امنیتی معرفی کرده است. این سازمان می‌گوید این چارچوب بخشی از مقررات مربوط به دارایی‌های دیجیتال است که در مقاله مشاوره ۱۳۸ که در مارس گذشته منتشر شد، تشریح شده است.
چارچوب نظارتی جدید توکن‌های سرمایه‌گذاری، این نوع دارایی‌ها را به‌عنوان توکن‌های امنیتی یا مشتقاتی که با استفاده از فناوری دفتر کل توزیع‌شده (DLT) یا فناوری‌های مشابه صادر، ایمن‌سازی، ذخیره‌سازی و انتقال داده شده‌اند، تعریف می‌کند.

این توکن‌های دیجیتالی رمزنگاری شده با امنیت بالا ارائه‌دهنده حقوق و تعهداتی که با استفاده از DLT یا سایر فناوری‌های مشابه صادر، انتقال و ذخیره می‌شوند و حقوق و تعهداتی را اعطا می‌کنند که ماهیت آن‌ها اساساً مشابه آنهایی است که توسط اوراق بهادار یا مشتقات اعطا می‌شود یا دارای هدف یا اثر تقریباً مشابهی است.

سازمان خدمات مالی دبی به صراحت اعلام کرده است که چارچوب نظارتی نماد سرمایه گذاری جدید برای هر فردی درحوزه قلمرو مرکز مالی بین المللی دبی (DIFC) که در فعالیت های مالی مربوط به صدور، تجارت، نگهداری این دارایی‌های دیجیتال و همچنین شرکت‌هایی که مشاوره ارائه می‌دهند، اعمال می‌شود. این فعالیت‌ها شامل خدمات مبادله، خدمات نگهداری و سایر موارد مرتبط با توکن های امنیتی نیز می‌شود.

مقررات کریپتو در حال توسعه است

با چارچوب نظارتی توکن های امنیتی که اکنون به صورت اجرایی وجود دارد، ناظر قانونی اشاره کرده است که در حال تدوین قوانین قابل قبولی برای کنترل سایر رمزارزها، از جمله استیبل کوین‌ها و توکن‌های کاربردی است. رگولاتور می‌گوید که قصد دارد در سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۱ یک مقاله راهنمای دیگر منتشر کند.
پیتر اسمیت، مدیر عامل، رئیس استراتژی، سیاست و ریسک در DFSA، در مورد اجرای چارچوب نظارتی جدید برای توکن‌های امنیتی، اظهار داشت که ایجاد قوانین قابل قبول برای مشاغل مرتبط با رمزنگاری در منطقه یکی از اهداف نهایی تنظیم‌کننده قانون است.

مشاورین ما در مورد توکن‌های سرمایه گذاری ما را قادر ساخت تا بفهمیم شرکت‌ها در چارچوب نظارتی به دنبال چه چیزی هستند و رژیمی را معرفی کنیم که همگام با بازار است. ما مشتاقانه منتظر دریافت برنامه‌های کاربردی از شرکت‌های علاقه مند و کمک به رشد مداوم خدمات مالی متمرکز بر آینده در DIFC هستیم.

پیشتر، BTCManager در سپتامبر گذشته اطلاع داده بود که قانون‌گذارهای مالی در امارات متحده عربی، از جمله سازمان اوراق بهادار و کالا (SCA) و اداره مرکز تجارت جهانی دبی (DWTCA)، تجارت رمزارز را در این منطقه را قانونی اعلام کرده‌اند.

 

پیشنهاد مطالعه: توکن‌های اجتماعی (Social Tokens)، دارایی دیجیتال تولیدکنندگان محتوا

 

 

Source

https://coiniran.com/?p=48081
دکمه بازگشت به بالا