ایستگاه خبر

خزانه‌داری آمریکا تحریم‌های ضد باج‌افزاری وضع می‌کند!

به‌گزارش نشریه‌ی وال استریت، وزارت خزانه‌داری آمریکا طرح جدیدی را برای وضع تحریم‌های ویژه درخصوص استفاده از رمز ارزها در حملات باج‌افزاری درنظر گرفته است.

عوامل و صرافی‌های مشکوک هدف تحریم قرار خواهند گرفت

باآنکه هنوز توضیحات تکمیلی این طرح از سوی مقامات مطرح نشده است اما متخصصان این حوزه معتقدند تحریم‌های پیش‌رو کیف‌پول‌ها و صرافی‌های مشخصی را هدف قرار داده و شامل کل زیرساخت‌های صنعت رمزنگاری نخواهند شد.

اما باید دانست که صرافی‌هایی که در پرداخت‌ باج‌افزارها سابقه‌ داشته‌اند، مشمول این تحریم‌ها خواهند گشت. نشریه‌ی وال استریت مدعی شد که وضع چنین تحریم‌هایی در روند تجاری این صرافی‌ها اختلال ایجاد کرده و به سایر پلتفرم‌های رمزنگاری درخصوص انجام چنین تراکنش‌هایی هشدار می‌دهد.

خزانه‌داری آمریکا تحریم‌های ضد باج‌افزاری وضع می‌کند!

تدوین این قوانین نخستین بار از هنگامی آغاز شد که خزانه‌داری در اکتبر 2020 درخصوص جرائم احتمالی ارائه‌ی خدمات پرداختی باج‌افزاری هشدار داد. در آوریل سال جاری نیز یک کارگروه ویژه برای رسیدگی به این موضوع تشکیل شد.

طبق اظهارات منابع مطلع، علی‌رغم آنکه هنوز تاریخ دقیقی برای شروع این تحریم‌ها اعلام نشده است، اما پیش‌بینی می‌شود که هفته‌ی آینده نخستین مرحله از این طرح به‌مرحله‌ی اجرا دربیاید.

ضرر 400 میلیون دلاری حملات باج‌افزاری در سال 2020

گستره‌ی حملات باج‌افزاری درحال وسعت است. داده‌های شرکت تحلیلی-بلاک‌چینی Chainalysis حاکی از خسارت 400 میلیون دلاری قربانیان صنعت رمز ارز در سال 2020 از جانب این حملات است. در مقایسه با سال 2019، این مبلغ با رشد 4 برابری (93 میلیون دلار) همراه بوده است که تهدیدی برای حاضرین حوزه‌ی کریپتو محسوب می‌گردد.

در سال جاری شاهد حملات مهمی به خطوط انتقال انرژی U.S. Colonial و شرکت زنجیره‌ای فرآورده‌های گوشتی JBS Foods بوده‌ایم، در سال 2020 نیز چندین بیمارستان هدف این‌گونه حملات مخرب واقع شدند.

پیشنهاد مطالعه: کشورهای مختلف برای جلوگیری از کلاهبرداری‌های حوزه رمز ارز چه قوانینی دارند؟

Source

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا