ایستگاه خبر

خزانه‌داری آمریکا تحریم‌های ضد باج‌افزاری وضع می‌کند!

به‌گزارش نشریه‌ی وال استریت، وزارت خزانه‌داری آمریکا طرح جدیدی را برای وضع تحریم‌های ویژه درخصوص استفاده از رمز ارزها در حملات باج‌افزاری درنظر گرفته است.

عوامل و صرافی‌های مشکوک هدف تحریم قرار خواهند گرفت

باآنکه هنوز توضیحات تکمیلی این طرح از سوی مقامات مطرح نشده است اما متخصصان این حوزه معتقدند تحریم‌های پیش‌رو کیف‌پول‌ها و صرافی‌های مشخصی را هدف قرار داده و شامل کل زیرساخت‌های صنعت رمزنگاری نخواهند شد.

اما باید دانست که صرافی‌هایی که در پرداخت‌ باج‌افزارها سابقه‌ داشته‌اند، مشمول این تحریم‌ها خواهند گشت. نشریه‌ی وال استریت مدعی شد که وضع چنین تحریم‌هایی در روند تجاری این صرافی‌ها اختلال ایجاد کرده و به سایر پلتفرم‌های رمزنگاری درخصوص انجام چنین تراکنش‌هایی هشدار می‌دهد.

خزانه‌داری آمریکا تحریم‌های ضد باج‌افزاری وضع می‌کند!

تدوین این قوانین نخستین بار از هنگامی آغاز شد که خزانه‌داری در اکتبر ۲۰۲۰ درخصوص جرائم احتمالی ارائه‌ی خدمات پرداختی باج‌افزاری هشدار داد. در آوریل سال جاری نیز یک کارگروه ویژه برای رسیدگی به این موضوع تشکیل شد.

طبق اظهارات منابع مطلع، علی‌رغم آنکه هنوز تاریخ دقیقی برای شروع این تحریم‌ها اعلام نشده است، اما پیش‌بینی می‌شود که هفته‌ی آینده نخستین مرحله از این طرح به‌مرحله‌ی اجرا دربیاید.

ضرر ۴۰۰ میلیون دلاری حملات باج‌افزاری در سال ۲۰۲۰

گستره‌ی حملات باج‌افزاری درحال وسعت است. داده‌های شرکت تحلیلی-بلاک‌چینی Chainalysis حاکی از خسارت ۴۰۰ میلیون دلاری قربانیان صنعت رمز ارز در سال ۲۰۲۰ از جانب این حملات است. در مقایسه با سال ۲۰۱۹، این مبلغ با رشد ۴ برابری (۹۳ میلیون دلار) همراه بوده است که تهدیدی برای حاضرین حوزه‌ی کریپتو محسوب می‌گردد.

در سال جاری شاهد حملات مهمی به خطوط انتقال انرژی U.S. Colonial و شرکت زنجیره‌ای فرآورده‌های گوشتی JBS Foods بوده‌ایم، در سال ۲۰۲۰ نیز چندین بیمارستان هدف این‌گونه حملات مخرب واقع شدند.

پیشنهاد مطالعه: کشورهای مختلف برای جلوگیری از کلاهبرداری‌های حوزه رمز ارز چه قوانینی دارند؟

Source

https://coiniran.com/?p=47552
دکمه بازگشت به بالا