ایستگاه خبر

استیبل‌کوین‌ها در صدر ارزیابی ریسک خزانه‌داری آمریکا قرار گرفتند

با افزایش فشارهای نظارتی آمریکا بر صنعت رمز ارز، قانون‌گذاران این کشور استیبل‌کوین‌ها را در صدر فهرست ارزیابی ریسک خود قرار داده‌اند. طبق اظهارات منابع معتبر، مقامات دولتی درحال تدوین سیاست‌های اجرایی جدیدی هستند که طی هفته‌های آتی اعلام خواهد شد. نگرانی عمده‌ی این قانون‌گذاران حصول اطمینان از انتقال دارایی سرمایه‌گذاران از توکن‌های رمزنگاری شده است.

منابع دولتی از فروش زیرقیمت دارایی‌های رمزنگاری شده ابراز نگرانی کرده و معتقدند که رشد سریع برخی از استیبل‌کوین‌ها ممکن است ثبات مالی کشور را به‌ چالش بکشد.

تشدید قوانین نظارتی

در همین راستا، شورای نظارت ثبات مالی (FSOC) نیز مشغول تدوین یک بررسی رسمی از تهدیدهای احتمالی استیبل‌کوین‌ها بر وضعیت اقتصادی است.

این شورا بر نحوه‌ی پردازش تراکنش‌ استیبل‌کوین‌ها تمرکز کرده و سعی در بررسی تاثیر شرایط بازار بر آنها دارد. رئیس سیاست‌گذاری جهانی صندوق رمز ارز بزرگ a16z نیز در این‌ خصوص افزود:

«مشاهده‌ی شکل‌گیری قوانین نظارتی اولیه برای دارایی‌های دیجیتال امر بسیار مهمی است.»

این گزارش پس از آماده‌سازی به کارگروه بازارهای مالی نهاد ریاست جمهوری ارسال خواهد شد. این کارگروه از روسای آژانس‌های دولتی ازجمله خزانه‌داری، فدرال رزرو و کمیسیون بورس و اوراق بهادار تشکیل شده است. Janet Yellen، وزیر خزانه‌داری آمریکا، از لزوم نظارت فوری استیبل‌کوین‌ها در ماه جولای سخن گفت. وی معتقد بود که این دسته از دارایی‌های رمزنگاری از قوانین کافی بهره نمی‌برند.

استیبل‌کوین‌ها در صدر ارزیابی ریسک خزانه‌داری آمریکا قرار گرفتند

شبکه‌ی استیبل‌کوین‌ها بروزرسانی می‌شود

درحال حاضر برترین استیبل‌کوین تتر (USDT) با حجم بازار ۶۹.۴ میلیارد دلار است. ۵۱.۸ درصد از این توکن‌ها بر شبکه‌ی ترون و ۴۸.۷ درصد باقی‌مانده بر بلاک‌چین اتریوم درگردش است. عرضه‌ی تتر از آغاز سال جاری میلادی تاکنون با ۲۳۲ درصد افزایش روبرو بوده است.

نزدیک‌ترین رقیب تتر یو اس دی کوین (USDC) است که حجم بازار آن از آغاز سال ۲۰۲۱ تاکنون با رشد خیره‌کنند‌ی ۶۵۱ درصدی به ۲۹.۳ میلیارد دلار رسیده است.

پیشنهاد مطالعه: مارکت کپ چیست؟ (Market Capitalization) ارزش بازار ارزهای دیجیتال

Source

https://coiniran.com/?p=47578
دکمه بازگشت به بالا