ایستگاه خبر

جان مک‌آفی به دلیل تبلیغ ICOها بازداشت شد!

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات‌متحده‌، سازنده نرم‌افزار امنیت سایبری‌، جان مک آفی را به اتهام درآمد بیش از ۲۳ میلیون دلار در روند تبلیغ برای هفت ICO، متهم کرد. گزارش شده است که ICOها ۴۱ میلیون دلار در این روند جمع‌آوری کرده‌اند که نیمی از درآمد حاصل از آن را McAfee به جیب زده است.

در کیفرخواست SEC آمده است:

از نوامبر ۲۰۱۷ تا فوریه ۲۰۱۸، مک‌آفی با استفاده از شهرت خود و توصیه حداقل هفت پیشنهاد اولیه سکه (ICO) به دنبال کنندگان توییترش، بیش از ۲۳.۱ میلیون دلار درآمد داشته است.

در لحظه نگارش این خبر مک‌آفی حدود یک میلیون دنبال‌کننده در توییتر دارد. این اتهام همچنین بیان داشت:

مک‌آفی زمانی با معرفی دروغین خود به عنوان یک سرمایه‌گذار یا یک مشاور فنی، چندین ICO را تبلیغ کرد. وی این تصور را ایجاد می‌کرد که وی این شرکت‌ها را مورد بررسی قرارداده است‌، و آنها از تخصص فنی وی سود می‌برند و در عین حال او مایل است پول خود را در این شرکت‌ها سرمایه‌گذاری کند. اما در حقیقت، توئیت‌های مک‌آفی پیام‌های تبلیغاتی بودند که برای آن‌ها پول گرفته بود تا در پوشش مشاوره بی‌طرفانه دست به تبلیغ برای شرکت‌‌های ICO بزند.

طبق پرونده، McAfee معمولاً ICO ها را به عنوان «سرمایه گذاری‌هایی که موجب سود برای سرمایه‌گذاران خواهد شد» معرفی می‌کرده است. در ویدئویی با عنوان «مصاحبه دسامبر ۲۰۱۷» که در یوتیوب موجود است، مک‌آفی به سرمایه‌گذاران ICO هشدار داد و اظهار داشت که آنها باید «بسیار دقیق» باشند زیرا چندین کلاهبردار در تلاش برای سرقت از این سرمایه‌گذاران بودند. SEC ادعا کرد که این مصاحبه شگرد مک‌آفی برای ارزش بخشیدن به توصیه‌های ICO خود بوده است. مبلغ ۱۱.۶ میلیون دلار به McAfee در قالب بیت کوین و اتر پرداخت شده‌، به علاوه ۱۱.۵ میلیون دلار اضافی از توکن‌های تبلیغاتی‌، به عنوان پاداش برای تبلیغات هفت ICO.

این دادخواست همچنین شامل اتهاماتی علیه مدیر اجرایی سابق تیم McAfee، جیمی گیل واتسون برای نقض قانون U.S Securities در همان زمان و در توییتر به دلیل شیلینگ ICOs به همراه McAfee بود. گفته می‌شود واتسون به طرح‌های تبلیغی مک‌آفی کمک کرده است. وی با صادرکنندگان ICO معامله می‌کرده و به مک آفی کمک کرده تا درآمد حاصل از تبلیغات خود را نقد کند.

به گزارش خبرگزاری‌های گوناگون جان مک‌آفی روز گذشته و پیرو اتهامات طرح شده پیرامون تبلیغ ICOها ، در کشور اسپانیا بازداشت شده‌است و به زودی به آمریکا تحویل داده خواهد شد.

 

Source

https://coiniran.com/?p=41405
دکمه بازگشت به بالا