ایستگاه خبر

خزانه‌داری انگلستان: توکن XRP در طبقه‌ی دارایی اوراق بهادار نیست

سند جدید اداره خزانه‌داری انگلستان با اتهامات کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا به شرکت ریپل در تضاد است و توکن XRP را اوراق بهادار نمی‌داند.

خزانه داری انگلستان، در یک سند که اخیرا منتشر کرده، توکن XRP رابه عنوان دارایی غیر اوراق، شناخته است. در این گزارش، خزانه‌داری انگلستان به طور مفصل چشم‌انداز قانونی فعلی درباره‌ی دارایی‌های رمز ارزی را در این کشور تشریح کرده است.

بر اساس این متن، سه دسته‌ی کلی از توکن‌های دیجیتال وجود دارد: توکن‌های پول الکترونیک، توکن‌های اوراق بهادار و توکن‌های تنظیم‌نشده. در این گزارش، توکن XRP به همراه اتر و بیت کوین به عنوان توکن‌های مبادله‌ای دسته‌بندی شده‌اند که یک زیر مجموعه از توکن‌های تنظیم نشده (غیرقانونی) هستند.

طبق طبقه‌بندی خزانه‌داری ، این توکن‌ها، نه توکن پول الکترونیکی هستند و نه توکن اوراق بهادار.در واقع این توکن‌ها دارای ویژگی‌هایی مشابه با اوراق بهادار یا سایر سرمایه گذاری‌های مشابه نیستند. خزانه‌داری انگلستان وظیفه‌ی تنظیم و اجرای سیاست‌های اقتصادی و مالی را در این کشور بر عهده دارد. این بخش، پیش‌تر رمز ارزها را بر اساس چارچوبی که توسط مرجع اخلاق مالی انگلستان طراحی شده طبقه بندی کرده است. 

ادامه رسیدگی به پرونده توکن XRP

این طبقه بندی به وضوح نشان می‌دهد که بریتانیا توکن XRP را به عنوان یک دارایی اوراق بهادار در نظر نمی‌گیرد. این دقیقا بر خلاف اتهام  کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده علیه شرکت ریپل برای انتشار ثبت‌نشده و غیرقانونی این توکن‌ به عنوان اوراق بهادار است.
حدود یک ماه پیش،کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده پرونده شکایتی را علیه شرکت ریپل تشکیل داد که این شرکت را به فروش توکن‌های XRP به عنوان یک اوراق بهادار ثبت نشده جمعا به ارزش ۱.۳۸ میلیارد دلار متهم کرده است.
در همین حال، مدیرعامل شرکت ریپل، برد گارلینگهاوس، اصرار دارد که توکن XRP حتی طبق استانداردهای ایالات متحده نیز یک اوراق بهادار نیست. وی  در مصاحبه‌ای به خبرگزاری CNBC گفته است که خزانه‌داری ایالات متحده توکن XRP را یک اوراق بهادار نمی‌داند که به سند اداره FinCEN دز سال ۲۰۱۵ اشاره دارد. در این سند از توکن XRP به عنوان یک ارز مجازی یاد شده بود. 
باید دید این واقعیتها و سایر حقایق چه تاثیری در پرونده قضایی جاری در مورد شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار در مورد شرکت ریپل دارند.
https://coiniran.com/?p=43168
دکمه بازگشت به بالا