ایستگاه خبر

دو حساب کاربری کلاهبردار در توییتر ماه گذشته بیش از 80.3 اتر به سرقت بردند

دو کلاهبردار در توییتر که خود را نهنگ‌های کریپتوپانک و آزوکی معرفی می‌کردند، در 30 روز گذشته بیش از 136500 دلار (80.3 ETH) دزدیده‌اند.

ZachXBT، کارآگاه رمزارزی توییتر، فاش کرد که دو حساب توییتری، CyrusPunk9623@ و @Stevedoes100x، در ماه گذشته بیش از 80.3 اتر را از دست دادند. این دو اکانت‌ خود را در نقش کریپتو پانک و نهنگ آزوکی معرفی کرده بودند.

حساب‌های توییتر @CyrusPunk9623 @Stevedoes100x در ماه گذشته بیش از 136.5 هزار دلار (80.3 ETH) را ربوده‌اند. آن‌ها در آن دوره بیش از 13 پروژه نسخه باز ایجاد کرده‌اند و با پاداش‌های جعلی کلاهبرداری می‌کردند!
— ZachXBT (@zachxbt) 20 فوریه 2023

این دو کلاهبردار در توییتر همچنین مردم را با پاداش‌های جعلی فریب می‌دادند. یکی دیگر از حساب‌های توییتر، شان بونر، مشکوک بود که حتی ممکن است این دو حساب متعلق به یک شخص باشد. او همچنین گفت پس از تقاضای پاداش‌های پیشنهادی، این دو حساب بلافاصله او را بلاک کردند. Zach XBT نیز گفت به نظر می‌رسد همینطور باشد زیرا این دو حساب از کیف پول‌های مشابهی استفاده می‌کنند.

فکر می‌کنم ممکن است هر دو یک نفر باشند، مدتی پیش از پانک تقلبی درباره سؤال کردم و هر دو فوراً مرا بلاک کردند.
— شان بونر (@seanbonner) 21 فوریه 2023

باب ترویا، یکی از بنیانگذاران Awesome Labs LCC، همچنین اشاره کرد که آن‌ها را در حال کلاهبرداری در یک ضرابخانه دستگیر کرده است که به واسطه آن حداکثر میزان عرضه از 999 به 1111 افزایش یافت.

اکثر پاسخ‌دهندگان به افشاگری Zach XBT این دو حساب را محکوم و کار کارآگاه توییتری را برای جلوگیری از قربانیان بیشتر تحسین کردند. برخی دیگر کسانی را که فریب خورده بودند «ترحم‌آمیز» و «تنبل» نامیدند و گفتند که قربانیان روایت واضحی را که فریاد می‌زند «من پول شما را می‌گیرم» ندیده‌اند.

در زمان نگارش این خبر، اکانت توییتر CyrusPunk9623@ هنوز وجود دارد، و همه پست‌های آن هنوز فعال هستند اما از زمان افشا شدن این کلاهبرداری فعالیت جدیدی نداشته است. اما حساب کاربری @Stevedoes100x حذف شده است.

پروژه‌های کلاهبرداری‌ در صنعت NFT رواج یافته است. در ژانویه 2023، کوین رز، موسس PROOF Collective، بیش از 1 میلیون دلار از سرمایه خود را در یک طرح کلاهبرداری از دست داد. او قربانی یک کلاهبرداری فیشینگ شد و حساب توییتر آزوکی او نیز هک شد، در پی آن فالوورهایش روی لینک هکر کلیک کردند و NFT های خود را به ارزش 800000 از دست دادند.

 

پیشنهاد مطالعه: راه‌های حفظ امنیت ارزهای دیجیتال و جلوگیری از کلاهبرداری

 

 

Source

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا