ایستگاه خبر

شکایت توییتر از ایلان ماسک به دلیل مناقشات خرید ۴۴ میلیارد دلاری

بر اساس اسناد دادگاهی که نیمه‌شب سه‌شنبه منتشر شد، توییتر از ایلان ماسک شکایت کرده است تا او را مجبور به خرید این پلتفرم به مبلغ ۴۴ میلیارد دلار کند.

هفته گذشته، ماسک با ابراز نگرانی از وجود حساب‌های ربات و اسپم در این پلتفرم، از این توافق خارج شد. در نتیجه، توییتر واچل، لیپتون، روزن و کاتز را برای آماده‌سازی شکایتی برای ثبت در ایالت دل‌اور (Delaware) ایالات متحده، استخدام کرد. در این دادخواست آمده است:

«ماسک با اجرای یک نمایش عمومی برای وارد کردن توییتر به بازی، طرح پیشنهاد، امضای یک توافقنامه، ظاهراً فکر می‌کند، بر خلاف هر طرف دیگری که مشمول قانون قرارداد ایالت است، می‌تواند نظر خود را تغییر دهد، شرکت، و معاملات آن را مختل کند، ارزش سهامداران را از بین ببرد، و کناره‌گیری کند.»

همچنین در متن شکایت نوشته شده است:

«توییتر حق دارد تعهدات متهمان تحت توافقنامه معامله را انجام دهد و از سود سهامداران توییتر از معامله با ماسک اطمینان حاصل کند. باید مانع نقض بیشتر قراردادها توسط ماسک و نهادهای او شد و آن‌ها را برای پایبندی به تعهدات مندرج در توافقات ملزم کرد.»

دیروز نامه‌ای از طرف توییتر منتشر شد که اقدام ماسک برای فسخ قرارداد را «بی‌اعتبار و نادرست» خوانده بود.

این دادخواست ۶۲ صفحه‌ای به جزئیات رابطه مستمر ماسک با این شرکت می‌پردازد.

ایلان ماسک به جای تحمل هزینه رکود بازار، همانطور که توافقنامه ایجاب می‌کند، می‌خواهد آن را به سهامداران توییتر منتقل کند. این با تاکتیک‌هایی مطابقت دارد که ماسک از اوایل سال جاری علیه توییتر و سهامدارانش به کار گرفته است، زمانی که او شروع به جمع‌آوری سهام نامعلومی در شرکت کرد و بدون اطلاع‌رسانی به رشد موقعیت خود ادامه داد.

 

پیشنهاد مطالعه: حمایت مالی با ارز دیجیتال چگونه انجام می‌شود؟

 

Source

https://coiniran.com/?p=57477
دکمه بازگشت به بالا