ایستگاه خبر

فروش ۲.۹ میلیون دلاری NFT اولین توئیت جک دورسی

توکن غیر قابل تعویضِ (NFT) اولین توئیت بنیانگذار و مدیرعامل توئیتر جک دورسی در مزایده‌ای با قیمت سرسام‌آور ۲.۹ میلیون دلار فروخته شد. این توئیت نه تنها اولین توئیت مدیر عامل شرکت، بلکه اولین توئیت این شبکه‌‌ی اجتماعی است.

توییت مورد نظر در تاریخ ۲۱ مارس ۲۰۰۶ ارسال شده است. جک دورسی در این توئیت که پانزده سال از عمرش می‌گذرد نوشته بود: «همین حالا توئیتر خودم را ساختم».

این توئیت به مدت سه ماه در پلتفرم Valuables به مزایده گذاشته شده بود. برنده‌ی نهایی این مزایده مدیر عامل شرکت Bridge Oracle است. سینا استیوی در مجموع با ۱۶۳۰.۵۸ اتریوم، که ۲.۹۱ میلیون دلار ارزش دارد، برنده‌ی این مزایده شد.

وی توانست از مدیر عامل Tron جاستین سان که بیش از ۲ میلیون دلار برای این توئیت پیشنهاد داده بود، پیشی بگیرد. استیوی در حال حاضر مدیرعامل Bridge Oracle است. پروژه‌ای که در شبکه ترون اجرا می‌شود.

جک دورسی، مدیر عامل توییتر که قبلاً اعلام کرده بود عواید فروش این توئیت را به فعالیت‌های خیرخواهانه اختصاص خواهد داد.

حراج‌های NFT همچنان داغ‌ترین ترند روز هستند. بیپل، هنرمند دیجیتال و اکنون اسطوره‌ی توکن‌های غیرقابل تعویض اخیراً مزایده‌ی دیگری را راه‌اندازی کرده است. بیپل که تازه فروش رکوردشکن NFT اخیر خود در Christie’s را به قیمت ۶۹ میلیون دلار ثبت کرده، دوباره به این عرصه بازگشته است. وی اعلام کرده درآمد حاصل از این مزایده هم مانند بار گذشته به امور خیریه اختصاص می‌یابد.

پیشنهاد مطالعه: توکن غیر قابل تعویض (NFT) چیست؟

بیپل به عرصه‌ی NFT بازگشت

آخرین قطعه بیپل در Nifty به حراج گذاشته می‌شود. عنوان این قطعه «در برابر اقیانوس» است و بخشی از مضمون «هر روزِ بیپل» را تشکیل می‌دهد. بیپل تمام درآمد حاصل از آن را به بنیاد «زمین آزاد» اهدا خواهد کرد.

کوین ایران

 

Source

https://coiniran.com/?p=44785
دکمه بازگشت به بالا