ایستگاه خبر

Jack Dorsey اولین توییتش را می‌فروشد

مدیرعامل توییتر Jack Dorsey که اولین توییت تاریخ را نوشته است، قصد دارد آن را به صورت NFT برای فروش به مزایده بگذارد.

Dorsey در تاریخ ۲۱ مارچ ۲۰۰۶ اولین توییت تاریخ را با مضمون «just setting up my twttr» منتشر کرد که هم‌اکنون در سایت Valuables به مزایده گذاشته شده است.

تا ساعت ۸ به وقت محلی، بالاترین قیمت پیشنهادی ۸۸.۸۸۸ هزار دلار به اتریوم بوده است.

طبق توضیحات این سایت، این توییت همچنان در توییتر موجود خواهد بود اما چیزی که در حقیقت خریده می‌شود یک سند دیجیتالی است که توسط صاحب اثر امضا و تایید شده است.

پیشنهاد مطالعه: توکن غیر قابل تعویض (NFT) چیست؟

Valuable یک سایت در شبکه بلاکچین اتریوم است که توسط شبکه‌ی اجتماعی Cent ایجاد شده و به کاربران توییتر اجازه می‌دهد تا با متصل کردن حساب توییتر خود، بتوانند توییت‌های خود را در قالب NFT به فروش برسانند.

به علت اینکه این تراکنش در شبکه‌ی اتریوم انجام خواهد شد پس قیمت گذاری‌ها نیز براساس توکن اختصاصی این شبکه ETH خواهد بود.

Dorsey که یکی از طرفداران بیت کوین است، از راه‌های مختلفی به این صنعت وارد شده است. به عنوان مثال Cash App که نرم‌افزار شرکت دیگر او یعنی Square است یکی از بزرگترین نرم‌افزارهای سرمایه‌گذاری است که به کاربران اجازه خرید رمزارزها را می‌دهد.

Dorsey همچنین بر روی لایه‌ی دوم شبکه‌ی بیت کوین به نام Lightning Labs نیز سرمایه‌گذاری کرده است که به نظر یکی از ایده‌های سود‌آور در آینده‌ای نزدیک خواهد بود.

NFTها در حال رشد شدیدی هستند و محبوبیت آن‌ها نیز روز به روز افزایش پیدا می‌کند. به عنوان مثال سه مورد از برترین محل‌های فروش NFT سه سایت NBA Top Shot، OpenSea و Beeple هستند که مجموعا ۳۴۲ میلیون دلار در ماه فوریه درآمد داشته‌اند.

Source

https://coiniran.com/?p=44322
دکمه بازگشت به بالا