ایستگاه خبر

توور دمستر: نیمی از دارندگان بیت‌کوین کمتر از ۰.۰۰۱ بیت موجودی دارند

روز گذشته موسسه تحقیقاتی Glassnode که به خاطر استراتژی‌گذاری‌های مطالعاتی به روز بلاک‌چینی خود معروف است آخرین دستاورد تحقیقاتی خود را ۹منتشر کرده است. در این گزارش سعی شده به این سوال پاسخ داده شود که چه تعداد فرد یا نهادی دارنده بیت‌کوین هستند.

به گزارش خبرگزاری U-today، موسسه Glassnode در متودولوژی خود برای تعیین مقدار دقیق دارندگان بیت‌کوین از یک روش نوآورانه استفاده کرده است. پیش از این هر آدرس کیف پول به عنوان یک دارنده بیت‌کوین در نظر گرفته می‌شد و به این واقعیت که نهادهایی ممکن است چندین آدرس کیف‌پول داشته باشند توجهی نشان داده نمی‌شد.

آنها با استفاده از الگوریتم کلاسترینگ و روش‌های پیچیده علم داده‌ها  به یک کران بالا برای نهادهای دارنده بیت‌کوین رسیده اند. در نتیجه گزارش مشاهده می‌شود که در سال ۲۰۲۰ بیش از ۲۸ میلیون کاربر مختلف موجودی بیت‌کوین دارند. این رقم برای سال ۲۰۱۹  نزدیک به ۲۳ میلیون تخمین زده شده است. بر اساس این گزارش تعداد این افراد از سال ۲۰۱۳ تا کنون ۲۸ برابر شده است.

بر اساس نتایج منتشر شده بیش از نیمی از دارندگان بیت‌کوین کمتر از ۰.۰۰۱ موجودی دارند و پیش بینی می‌شود ۲ هزار مولتی میلیونر جدید رمز ارزی در دنیا ایجاد شود.

https://coiniran.com/?p=36656
دکمه بازگشت به بالا