ایستگاه خبر

آیا ممنوعیت رمز ارزها در ترکیه آغاز یک روند صعودی است؟

از نظر آنتونی اسکاراموچی ممنوعیت پرداخت با رمز ارزها در ترکیه می‌تواند روندی صعودی را در پی داشته باشد. بنیانگذار Skybridge Capital ، آنتونی اسکاراموچی ، معتقد است که ممنوعیت رمز ارز در ترکیه و نرخ ضعیف پذیرش بیت کوین تأثیر کلی صعودی در بازار رمز ارزها خواهد داشت.

اسکاراموچی که در مصاحبه‌ای با Squawk Box CNBC صحبت می‌کرد، استدلال کرد که خبر ممنوعیت رمز ارزها در ترکیه خبر بدی برای بازار نیست زیرا ارز فیات در این کشور ثبات ندارد. وی اظهار داشت که ورود بیت کوین به چنین بازاری با توجه به شرایط غیرمنطقی است.

«شما دیدید در ترکیه چه خبر است. آن‌ها استفاده از رمز ارزها را در کشور ترکیه ممنوع کرده‌اند. این اتفاق ممکن است در مکان‌های دیگری که ارزها بی‌ثبات دارند نیز تکرار شود چون نمی‌خواهند بیت کوین منبع تجارت شهروندان آن‌ها باشد.»

چشم‌انداز هنوز مثبت است

اسکاراموچی توضیح داد که نرخ پذیرش پایین در این مناطق لزوماً یک نشانه‌ی منفی نیست. این بانکدار سابق تأیید کرد که بیت کوین در کشورهایی مانند ترکیه در مرحله‌ی نوپایی است و فعلاً فضای کافی برای رشد وجود دارد.

نظرات وی با اظهارات لری فینک، بنیانگذار BlackRock، که قبلاً به پذیرش رمز ارزها در میان مؤسسات اشاره کرده بود، مطابقت دارد.

«اگر به مدل انباشت به جریان (stock to flow) و کمبود بیت کوین توجه کنید، در صورتی که گفته‌های لری صحت داشته باشد، باعث روند صعودی بیت کوین خواهد شد، و پذیرش گسترده آغاز خواهد شد.»

پذیرش ضعیف بر سر راه BlackRock

فینک اخیراً اذعان کرد گرچه BlackRock هنوز بر سر پذیرش گستره‌ی بیت کوین متقاعد نشده، این رمز ارز توجه او را به خود جلب کرده است. رئیس اجرایی همین این پذیرش ضعیف را علت سرمایه‌گذاری نکردن خود دانست. وی اظهار داشت که BlackRock در حال ارزیابی بازار برای تعیین زمانی است که تقاضای موسسات بیشتر می‌شود.

«ریک ریدر در برنامه شما بوده و در مورد کارهایی که ما در حال انجام آن هستیم صحبت کرده است. ما در حال بررسی این حوزه‌ایم. در بازارهای مالی مؤلفه‌هایی وجود دارد که واقعی و در حال رشد است».

این صحبت‌ها نشان می‌دهد که به محض دستیابی بیت کوین به پذیرش گستره، BlackRock هم به عرصه‌ی کریپتو خواهد پیوست.

 

پیشنهاد مطالعه: کتاب کوچک بیت کوین (بخش ۱): قیمت بیت‌کوین

 

Source

https://coiniran.com/?p=45230
دکمه بازگشت به بالا