مینو علیخانی | 1397.05.22

افزایش حجم مبادلات رمز ارز در صرافی ها : راه حل ترکیه در برابر تحریم

به گزارش کوین ایران به نقل از CoinMarketCap، حجم معاملات در هر یک از صرافی های    Paribu، Btcturk و  Koinimدر دهم آگوست بیش از 100 درصد افزایش پیدا کرده است. این در حالی است که لیر ترکیه به پایین ترین ارزش خود مقابل دلار رسیده است. بسیاری از مردم نابسمانی اوضاع را به سیاست های اقتصادی رییس جمهور این کشور، رجب طیب اردوغان، در مقابل دونالد ترامپ و شکر آب شدن رابطه آن ها نسبت می دهند.

باز هم پای آمریکا در میان است!

رییس جمهور ترکیه در جمعه گذشته خطاب به مردم اعلام کرد که آن ها در جنگ اقتصادی با آمریکا قرار دارند. او هم چنین از مردمش خواست تا هرچه طلا، یورو و دلار دارند وارد بازار کنند تا از ارزش لیر بیش از این کاسته نشود.

مردم ترکیه اما طی مصاحبه هایی اعلام کرده اند که تعداد اکسچنج های رمز ارزی و افرادی که برای خرید رمز ارز ها خصوصا بیت کوین اقدام می کنند، روز به روز در این کشور افزایش پیدا می کند. آن ها می گویند که اعتماد خود به ارز رایج کشورشان را از دست داده اند.

رمز ارز ملی ترکیه

اگر چه صحبت هایی در زمینه ساخت رمز ارز ملی این کشور نیز صورت گرفته اما ممکن است این مسئله شرایط را برای صرافی های ارائه دهنده خدمات رمز ارزی سخت تر کند؛ چرا که ممکن است محبوبیت روز افزون بیت کوین و دیگر رمز ارز ها سیاستمداران این کشور را به تصویب قوانین محدود کننده سوق دهد.

سیاست کشور ها

به گزارش کوین ایران به نقل از کوین دسک، ترکیه و ایران در صدد به کار گیری رمز ارز های ملی یا همان متمرکز هستند تا اقتصاد خود را از این وضعیت نجات دهند. اما تفاوت هایی هم میان سیاست های مالی این دو کشور نیز وجود دارد؛ به عنوان مثال صرافی ها و بانک های ترکیه در تعامل بیشتری با هم بوده و کاربران این کشور نسبت به ایران با موانع کم تری برای استفاده از اکسچنج ها مواجه هستند.

شرایط اقتصادی نابسامان کشورهایی چون ونزوئلا، ترکیه و ایران از یک سو مردم را به عرصه رمز ارز ها جذب و از سوی دیگر دولت ها و قانون گذاران را ترغیب می کند که از این قافله عقب نمانند. در این میان عده ای هم نسبت به مطرح شدن بحث رمز ارز ملی در کشورشان خوشبین نیستند.

نظر شما چیست؟

رمز ارز ها و تکنولوژی بلاکچین چگونه می توانند به کشور های مورد تحریم کمک کنند؟

آگاه سازی عمومی نسبت به رمز ارز ها تا چه حد می تواند به مردم برای مقابله با فشار ناشی از اقتصاد نابسامان این کشورها کمک کند؟

توجه!

دیدگاه های ارائه شده در این مقاله مربوط به نویسنده می باشد و لزوما نباید به کوین ایران نسبت داده شوند.

Source