ایستگاه خبر

تخصیص بودجه‌ی ۱۵۰ میلیون دلاری ازسوی Trust Machines برای توسعه‌ی بیت‌کوین به‌عنوان یک پلتفرم وب۳

شرکت سرمایه‌گذاری مخاطره‌آمیز Trust Machines به‌تازگی موفق به جمع‌آوری یک بودجه‌ی ۱۵۰ میلیون دلاری برای گسترش شبکه‌ی بیت‌کوین به‌عنوان یک پلتفرم وب۳ شده است. Trust Machines با مشارکت مخترع پروتکل Stacks و پروفسور علوم کامپیوتری دانشگاه پرینستون بنیان‌گذاری شده است.

بیت‌کوین و نسخه‌ی سوم اینترنت یا وب۳

Trust Machines در یک بیانیه‌ی مطبوعاتی هدف اصلی خود را ایجاد عظیم‌ترین شبکه از اپلیکیشن‌های مبتنی بر بیت‌کوین عنوان کرد که قادر است از ظرفیت‌های بالقوه‌ی این رمز ارز به‌عنوان لایه‌ی نهایی پلتفرم‌ها و نرم‌افزارهای محاسباتی استفاده کند.

Trust Machines برپایه‌ی آخرین نسخه از بستر امورمالی غیرمتمرکز (DeFi) Stacks توسعه یافته است. پروژه‌ی Stacks اجرای قراردادهای هوشمند را بر بلاک‌چین بیت‌کوین امکان‌پذیر کرده و آن را به بستر مناسبی برای توسعه و اجرای اپلیکیشن‌های وب۳ و توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) تبدیل خواهد کرد.

در بیانیه‌ی رسمی این شرکت سرمایه‌‌گذاری به این مطلب اشاره شده است که علی‌رغم برتری بیت‌کوین ازنظر محبوبیت، ارزشمندی و وسعت جامعه‌ی کاربری سایر بلاک‌چین‌ها درزمینه‌های دیگری همچون NFTها، دیفای و متاورس گوی سبقت را از بیت‌کوین ربوده‌اند. در شرایط فعلی تنها کاربرد اصلی بیت‌کوین ذخیره‌ی ارزش است.

استفاده از بیت‌کوین به‌عنوان یک دارایی سودآور

Trust Machines می‌خواهد تا رویکرد بیت‌کوین را از حالت منفعل و خصوصی به یک دارایی سودآور بدل کرده و برای آن تقاضای برنامه‌ریزی شده‌ای ایجاد کند. علاوه‌بر موارد فوق این شرکت با همکاری صنایع گوناگون قصد توسعه‌ی شبکه‌ای وسیع از اپلیکیشن‌ها و فناوری‌های جدید را بر بلاک‌چین این دارایی دیجیتال دارد.

حمایت سرمایه‌گذاران صنایع از Trust Machines

بودجه‌ی ۱۵۰ میلیون دلاری مذکور از جانب سرمایه‌گذاران معتبری همچون Digital Currency Group، Breyer Capital ،Hivemind ،GoldenTree و Union Square Ventures به‌دست آمده است. Jim Breyer، موسس و مدیرعامل موسسه‌ی سرمایه‌گذاری Breyer Capital، درخصوص این طرح گفت:

«کاربرد بیت‌کوین فراتر از ارزش ذخیره است، این دارایی می‌تواند در اموری همچون یک تسویه‌حساب و پلتفرمی برای میزبانی نسخه‌ی سوم اینترنت یا وب۳ استفاده گردد. شرکت Trust Machines گامی موثر در سازگاری این رمز ارز با اپلیکیشن‌های وام‌دهی و سازمان‌های خودمختار غیرمتمرکز (DAO) برداشته و ما با هیجان هرچه تمام از اهداف این شرکت برای افزایش ظرفیت‌ بیت‌کوین حمایت خواهیم کرد.»

 

پیشنهاد مطالعه: آیا ظهور NFTهای بیت‌کوین روی بلاک‌چین استکس موفقیت‌آمیز خواهد بود؟

Source

https://coiniran.com/?p=49633
دکمه بازگشت به بالا