افشار شایان فر | 1397.04.24

ترامپ به دنبال روشی جهت مبارزه با کلاهبرداری رمز ارز ها در امریکا

دونالد ترامپ طی دستوری مستقیم از دادستان کل ایالات متحده آمریکا درخواست کرده است واحدی ویژه جهت بررسی صحت و درستی مناسبات بازار و کلاهبرداری از مشتریان در وزارت دادگستری تاسیس نماید. این واحد مقرر است به جرائم مرتبط با رمز ارز ها نیز رسیدگی نماید. رئیس جمهور به رمز ارز ها اشاره مستقیم داشته و بررسی و پیگرد های قانونی برای آن ها را الزامی دانسته است.

ترامپ نیروی ویژه ای جهت مبارزه با کلاهبرداری جرایم مالی از جمله رمز ارز ها تشکیل می دهد

به گزارش کوین ایران و به نقل از پایگاه خبری CCN، در پی این دستور ترامپ ، نیروی ویژه مذکور جایگزین نیروی ویژه مبارزه با کلاهبرداری های مالی که مورخ 17 نوامبر 2009 تاسیس شده بود می گردد. ریاست این تیم به عهده معاون دادستان کل ایالات متحده آمریکا می باشد. در میان اعضای این گروه، دستیار دادستان کل و ریاست FBI نیز به چشم می خورند.

بیشتر بخوانید:

پرونده سازی قضایی ایالات متحده علیه بیت کوین و رمزارز ها

مقرر است این نیروی ویژه خط مشی هایی جهت بررسی و اجرای الزامات قانونی تعریف نماید که متوجه بازار های مالی و مبارزه با کلاهبرداری از مصرف کنندگان و دولت می گردد. همچنین این تیم توصیه هایی نیز جهت تحکیم و بهبود همکاری میان آژانس های دولتی – در تمامی سطوح دولت – جهت بررسی و تحت تعقیب قرار دادن کلاهبرداری و جرایم مالی خواهد داد.

ایالات متحده آمریکا نیز به جنبش جهانی پیوست

ایالات متحده آمریکا نیز اکنون به جنبش مبارزه با جرایم مالی “ترا ملیتی” (Transnational) علیه رمز ارز ها پیوسته است. مورخ سوم جولای آمریکا به همراهی انگلستان به رؤسای گروه جهانی مالیات پیوستند. سازمان هایی از کشور های استرالیا، کانادا و هلند از اعضای این گروه ویژه هستند.

بیشتر بدانید:

استرالیایی ها 2 میلیون دلار رمزارز در کلاه برداری از دست داده اند

نیرویی ویژه مکمل SEC

کمیسیون بورس و اوراق بهادار  آمریکا (SEC)، سازمان تنظیم کننده مقررات برای مبادله اوراق بهادار است. هم اکنون این سازمان موضعی تهاجمی علیه صرافی های رمز ارز با ادعای نقض قوانین فدرال دارد. مورخ 7 مارچ، SEC اعلام داشت لیست شدن توکن های ICO که این سازمان به عنوان اوراق بهادار می شناسد اقدامی بالقوه غیر قانونی است.

بیشتر بخوانید:

وعده همکاری بانک آلمانی با شرکت های رمزارز و بلاک چین محور

از سوی دیگر، شبکه مبارزه با جرایم مالی (FinCEN) نیز در ماه مارچ صرافی های رمز ارز را “کسب و کار خدمات مالی” (MSB) خواند و آن ها را ملزم به تنظیم مقررات و ثبت در این سازمان دانست.

مطلب مرتبط:

وزارت دادگستری کره جنوبی در اندیشه ممنوعیت کامل داد و ستد بیتکوین

توجه!

دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به Coiniran نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.

Source & Image