ایستگاه خبر

یک گام تا عرضه‌ی رمز ارز متمرکز بر حریم خصوصی مبتنی بر ترون!

جاستین سان، بنیانگذار ترون اعلام کرده رمز ارز متمرکز بر حریم خصوصی مبتنی بر بلاک چین Tron در یک قدمی عرضه قرار دارد. این طرح در ژانویه ۲۰۱۹ مطرح شد و از جولای در حال تست است. نسخه‌ی بتای آن نیز در ماه دسامبر عرضه شد. هنوز نامی برای این رمز ارز جدید اعلام نشده و برخی کاربران ترون نام‌های جالبی برای آن پیشنهاد کرده‌اند.

به گفته‌ی سان توسعه‌دهندگان این رمز ارز متمرکز بر حریم خصوصی از zk-SNARKS برای مخفی کردن آدرس فرستنده و گیرنده، ورودی‌ها و خروجی‌ها و مقدار تراکنش استفاده کرده‌اند. همچنین برای امنیت سیستم از سیستم محاسبات چند جانبه یا MPC استفاده شده است. در نگاه کلی رمز ارز مذکور به شدت شبیه به زیکش (Zcash) به نظر می‌رسد.

با وجود سختگیری‌های قانونی روزافزون نسبت به رمز ارزهای مبتنی بر حریم خصوصی به نظر می‌رسد روز به روز بر تعداد این رمز ارزها و محبوبیت‌شان افزوده می‌شود. به غیر از Monero،  Zcash و Dash که بین علاقمندان حوزه‌ی رمز ارزها به خوبی شناخته شده‌ هستند، رمز ارز Tezos در ماه اکتبر الگوریتم zk-SNARKS را اضافه کرده و Decred در ماه آگوست از ویژگی‌های حریم خصوصی خود خبر داد. اتریوم در ماه می یک میکسر برای تراکنش‌ها ارائه کرد و لایت کوین اعلام کرده حریم خصوصی مبتنی بر Grin را به ویژگی‌هایش می‌افزاید.

Source & Image

https://coiniran.com/?p=36136
دکمه بازگشت به بالا