ایستگاه خبر

انتقال ۱ میلیارد دلار ارز پایدار تتر از بلاکچین ترون به اتریوم

به استناد خبرگزاری Decrypt، تتر به تازگی بنا بر درخواست یک صرافی بزرگ، معادل با یک میلیارد دلار توکن USDT را از بلاکچین ترون به بلاکچین اتریوم منتقل کرده است. این مقدار برابر با ۲۳ درصد از ذخیره USDT این بلاکچین است. جذابیت فراوان اتریوم عرصه رقابت را تنگ کرده و این برای ترون بسیار خطرناک است.

تأمین کننده ارز پایدار، تتر، دیروز اعلام کرد که یک سوآپ زنجیره برای یک میلیارد دلار توکن پایدار USDT از استاندارد توکن TRON TRC20 به بلاکچین اتریوم انجام شده است. با این انتقال، عرضه توکن‌های تتر‌ TRC20 مبتنی بر ترون از ۴.۳ میلیارد دلار به ۳.۳ میلیارد دلار می‌رسد، در طرف دیگر نیز عرضه توکن‌های تتر‌ مبتنی بر توکن‌های ERC20 اتریوم به ۸.۵ میلیارد دلار افزایش می‌یابد.

این انتقال بنا بر درخواست یک صرافی بزرگ صورت گرفته که نام این صرافی افشا نشده است. اما سرنخ‌ها و شواهد نشان می‌دهند که درخواست از سوی صرافی بایننس بوده چرا که این صرافی ۶۰۰ میلیون دلار به خزانه تتر در بلاکچین TRON بازگردانده است. این انتقال می‌تواند نتیجه‌ی معاملات کم‌تر از حد انتظار تتر مبتنی بر ترون در بزرگترین صرافی دنیا باشد.

نقش حیاتی USDT در بلاکچین اتریوم

تتر در دو ماه اخیر عرضه کوین USDT را از ۱۰ میلیارد دلار در ۲۲ ژوئن به ۱۲.۶ میلیارد در حال حاضر، یعنی ۲۵ درصد افزایش داده است. در این مدت زمان، تتر با بر عهده داشتن ۱۴ درصد از تراکنش‌ها، به تنهایی بزرگ‌ترین منبع تراکم در بلاکچین اتریوم بوده است.

همچین شبکه OMG اخیرا تراکنش‌های تتر را به عنوان یک راه‌حل مقیاس‌پذیری لایه دو اتریوم راه‌اندازی کرده تا بتواند با جا به جا کردن بخشی از ترافیک از شبکه اصلی اتریوم، هزینه‌های تراکنش را کاهش دهد. اما به هر حال روشن نیست که این جریان ورودی یک میلیارد دلاری همین برنامه را چگونه تحت تأثیر قرار می‌دهد.

رشد سریع مالی غیرمتمرکز، ارزش اتریوم و بسیاری از توکن‌های ERC 20 را بالا برده است. معامله‌گران رمزارز حالا در دومین شبکه بلاکچین بزرگ جهان به دنبال صید راکت‌های قیمتی و بازده‌های بالا هستند. شاید این انتقال نشانه‌ای از شروع یک عدم اتصال گسترده اتریوم با دیگر رقبای خود است همان طور که توسعه سریع مالی غیرمتمرکز به پذیرش افزاینده آن کمک می‌کند.

بیشتر بخوانیم: شرکت های رمز ارز پایدار (Stablecoin) چگونه درآمدزایی می کنند؟

https://coiniran.com/?p=40784
دکمه بازگشت به بالا