ایستگاه خبر

بنیانگذار ترون از راه‌اندازی استیبل کوین غیرمتمرکز USDD خبر داد

جاستین سان، بنیانگذار ترون (Tron)، از راه‌اندازی استیبل کوین الگوریتمی غیرمتمرکز USDD خبر داد. سان این خبر را در توییتر و در نامه‌ای سرگشاده اعلام کرد و گفت استیبل کوین غیرمتمرکز جدید می‌تواند به تمرکززدایی متمرکزترین قلمرو جهان بلاکچین کمک کند.

طبق این اعلامیه، استیبل کوین غیرمتمرکز جدید از پنجم می (۱۵ اردیبهشت) در ترون در دسترس خواهد بود.

جزئیات استیبل کوین

استیبل کوین جدید USDD متفاوت از استیبل کوین‌های سنتی مانند USD Coin (USDC) و Tether (USDT) عمل می‌کند که توسط فیات (USD) و سایر دارایی‌های نگهداری‌شده در یک حساب پشتیبانی می‌شوند. استیبل کوین جدید USDD یک استیبل کوین الگوریتمی، مشابه TerraUSD (UST) و Frax Finance (FRAX) خواهد بود و در ابتدا، USDD به عنوان یک توکن TRC در شبکه Tron صادر می‌شود.

استیبل کوین غیرمتمرکز USDD مشابه با سیستم استیبل کوین‌های الگوریتمی پیوند خود را با دلار آمریکا حفظ می‌کند. سان در توضیح مکانیزم استیبل کوین USDD اظهار داشت:

هنگامی که قیمت USDD کمتر از ۱ USD است، کاربران و آربیتراژورها می‌توانند ۱ USDD را به سیستم ارسال کنند و TRX به ارزش ۱ USD دریافت کنند. هنگامی که قیمت USDD بالاتر از ۱ USD است، کاربران و آربیتراژورها می‌توانند TRX به ارزش ۱ USD را به سیستم غیرمتمرکز ارسال کنند و ۱ USDD دریافت کنند.

سان ادعا کرده است که الگوریتم USDD به این استیبل کوین اجازه می‌دهد بدون توجه به شرایط حاکم بر بازار، پیوند خود را در برابر دلار حفظ کند.

حمایت ۱۰ میلیارد دلاری

Tron DAO، یک سازمان غیرمتمرکز خودمختار (DAO)، استیبل کوین USDD را مدیریت می‌‌کند و ذخیره‌ای با نرخ بهره ۳۰ درصد را مدیریت می‌کند. DAO همچنین ذخایر نگهداری تا ۱۰ میلیارد دلار را فراهم خواهد کرد. این دارایی‌ها نقدشونده خواهند بود و به عنوان پشتوانه وثیقه برای استیبل کوین USDD عمل می‌کنند.

این رویکرد مشابه رویکردی است که توسط بنیانگذار و مدیر عامل آزمایشگاه ترافورم (Terraform)، دو وون اتخاذ شده، که اعلام کرده است قصد دارد ۱۰ میلیارد دلار بیت کوین را خریداری و به عنوان ذخیره UST حفظ کند.

با این حال، سان توضیح نداده است که کدام دارایی‌ها به عنوان وثیقه برای USDD عمل می‌کنند، تنها بیان کرده است که دارایی‌ها نقدشونده هستند و از مبتکران صنعت بلاکچین به حساب می‌آیند.

اکوسیستم ترون

Tron طی سال‌ها با بیش از ۸۷ میلیون کاربر زنجیره‌ای و حدود ۳ میلیارد تراکنش در اکوسیستم خود رشد چشمگیری داشته است. عرضه در گردش ترون TRC-20 USDT اکنون از ERC-20 USDT فراتر رفته است و ترون را به بزرگترین شبکه استیبل کوین در جهان تبدیل کرده است. ترون بیش از ۵۵ میلیارد دلار دارایی مالی دارد که شامل استیبل کوین‌های زنجیره‌ای می‌شود.

 

پیشنهاد مطالعه:‌ بررسی نحوه درآمدزایی شرکت‌ها از استیبل کوین

 

Source

https://coiniran.com/?p=50779
دکمه بازگشت به بالا