ایستگاه خبر

اختصاص ۱ میلیارد دلار بودجه برای توسعه‌ی شبکه‌ی TRON

جاستین سان، بنیا‌ن‌گذار رمز ارز و شبکه‌ی ترون (TRON)، از طرح خود برای اختصاص یک بودجه‌ی ۱ میلیارد دلاری برای توسعه‌ و بروزرسانی شبکه‌ی TRON خبر داد.

پس از آغاز به‌کار شبکه‌ی اصلی TRON در سال ۲۰۱۸، جاستین سان با رهبری خود توانست این پروتکل را گسترش داده و موفقیت‌های متعددی ازقبیل پشتیبانی از امورمالی غیرمتمرکز (DeFi)، توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT)، استیبل‌کوین‌ها و ذخیره‌سازی توزیع‌شده را برای آن فراهم کند. هم‌اکنون شبکه‌ی ترون یکی از سه زنجیره‌ی عمومی برتر جهان است و بیش از ۵۹ میلیون کاربر دراختیار دارد.

وی با اتکا بر سیاست‌های مدیریتی، از برنامه‌ی پیشبردی‌اش برای توسعه‌ی شبکه‌ی ترون در توئیتی گفت:

«لازم است تا برای بهبود شبکه‌ی TRON یک بودجه‌ی ۱ میلیارد دلاری به آن اختصاص دهیم. باآنکه پیشنهادهای بسیاری برای یک صندوق ۱.۱ میلیارد دلاری مطرح شده است، افزایش آن به ۱,۱۱۱,۱۱۱,۱۱۱ میلیون دلار هم خارج از تصور نیست.»

گزارش‌ها حاکی از آن است که این بودجه ابزارهای لازم را برای ایجاد تراکنش‌های ارزان‌تر دراختیار توسعه‌دهندگان قرار داده و امکان دریافت بازدهی بیشتر را به پروتکل‌های شبکه خواهد داد.

TRON خود را برای NFTها آماده می‌کند

بروزرسانی پیش‌رو ممکن است قلمروی ترون را در فضای NFTها گسترش دهد. TRON نخستین توکن‌ NFT مبتنی بر TRC-721 خود را در مارس امسال عرضه کرد و از آن زمان تاکنون زیرساخت‌های موثری برای تبدیل آثار هنری به NFT برای شبکه‌ی بیت‌تورنت (BTFS) معرفی نموده است.

گفتنی است که جاستین سان به‌تازگی چندین اثر هنری کلاسیک به ارزش ۲.۶۴ میلیون دلار خریداری کرده است که درمیان آنها هنرمندان برجسته‌ای همچون اندی وارهول، پابلو پیکاسو و آرتیست رمزنگاری یعنی Beeple وجود دارند. وی با تبدیل این آثار هنری به توکن‌های NFT و اهدای آنها به بنیاد APENFT از عزم راسخ خود برای ورود به این فضای نوظهور خبر داد.

حضور در عرصه‌ی دیفای

با مدیریت جاستین سان ترون رشد قابل‌توجهی در عرصه‌ی دیفای داشته است. این شرکت از استیبل‌کوین‌ها، کیف‌های پول، خدمات وام‌دهی، صرافی‌ها، ذخیره‌سازی اطلاعات، دارایی‌های بین-زنجیره‌ای، ارائه‌ی نقدینگی، اوراکل‌ها، تراکنش‌های محافظت‌شده، شبکه‌های مجازی و بازی‌های آنلاینی مانند JustLend و JustSwap پشتیبانی می‌کند.

جاستین سان توانسته‌ است تا TRON را به یک استیبل‌کوین همه‌کاره تبدیل کند و احتمال می‌رود قسمت بزرگی از این بودجه‌ی ۱.۱ میلیارد دلاری به توسعه‌ی این بخش تعلق بگیرد.

پیشنهاد مطالعه: آشنایی با شبکه TRON و ارز TRX

Source

https://coiniran.com/?p=48192
دکمه بازگشت به بالا