ایستگاه خبر

مشکل نهایی‌شدن تراکنش‌ها در زنجیره بیکن اتریوم برطرف شد!

زنجیره بیکن (Beacon Chain) اتریوم اخیراً با یک مشکل موقت مواجه شد که نهایی شدن تراکنش‌ها را برای تقریباً ۲۵ دقیقه متوقف کرد. اگرچه می‌توان بلوک‌های جدیدی را ایجاد کرد، اما یک مشکل هنوز ناشناخته مانع از نهایی شدن آن‌ها می‌شد.

مشکل مشابهی قبلاً در نسخه آزمایشی گوئرلی (Goerli) به‌روزرسانی شپلای (Shapella) اتریوم در اوایل ماه مارس رخ داده بود. به‌روزرسانی شپلا در ۱۲ آوریل با موفقیت در شبکه اصلی اجرا شد. زنجیره بیکن در سال ۲۰۲۰ راه‌اندازی شد، و بلاکچین اثبات سهام اصلی اتریوم است. در سپتامبر ۲۰۲۲، زنجیره اثبات کار از قبل موجود اتریوم با زنجیره بیکن «مرج» شد و انتقال شبکه به مکانیزم اجماع اثبات سهام که سریعتر و سازگار تر با محیط زیست است را تکمیل کرد.

نهایی شدن به این اشاره دارد که تراکنش‌های ارزهای دیجیتال نمی‌توانند پس از تکمیل تغییر کنند، معکوس یا لغو شوند و با نهایی‌شدن تراکنش اطمینان حاصل می‌شود که تراکنش‌های اجرا شده روی بلاکچین از بین نخواهند رفت. پروتکل‌های بلاکچین معمولاً نهایی بودن تراکنش‌های احتمالی را نشان می‌دهند و با تأیید بلوک‌های بیشتر، تراکنش‌ها به مرور زمان «نهایی‌تر» می‌شوند.

توسعه دهندگان هنوز در حال بررسی علت اختلال در زنجیره بیکن اتریوم هستند. در طول این حادثه، تأخیر شبکه بر نرخ نهایی آن تأثیر گذاشت و اعتبارسنج‌ها با مشکلاتی مواجه شدند زیرا تعداد تأییدیه‌های دریافتی برای دوره‌های ۲۰۰۵۵۲ تا ۲۰۰۵۵۴ اتریوم با کاهش شدید مواجه شد. مشکل در عرض ۳۰ دقیقه حل شد و نهایی شدن تراکنش بازیابی شد.

پس از توقف ۲۵ دقیقه‌ای، توسعه‌دهنده هسته اتریوم و یکی از بنیان‌گذاران آزمایشگاه‌های Prysmatic، پرستون ون لون، اعلام کردند که «مشکل برطرف شده است».

داده‌های ارائه‌دهنده تجزیه و تحلیل بلاک چین Beaconcha.in نشان می‌دهد که دوره‌های ۲۰۰۵۵۲ تا ۲۰۰۵۵۴ اتریوم کاهش ناگهانی در تعداد گواهی‌های نهایی‌شدن را تجربه کرده‌اند.

علت این مشکل ناشناخته باقی مانده است، اما توسعه‌دهندگان اتریوم در حال بررسی این اتفاق هستند تا از وقوع آن در آینده جلوگیری کنند. Superphiz، مشاور زنجیره Beacon بر اهمیت «تنوع مشتری» در کاهش تأثیر چنین مسائلی تأکید کرد و گفت شبکه ایمن‌تر و قوی‌تر برای اعتبارسنجی‌ها بدون داشتن کنترل بیش از ۳۳ درصد توسط مشتری قابل دستیابی است.

superphiz.eth به اشتراک گذاشت:

صرف نظر از اینکه چه چیزی باعث این امر شده است، تمرکززدایی در همه سطوح تأثیر این رویدادها را محدود می کند.

در حالی که علت اصلی ناشناخته باقی مانده است، توسعه دهندگان اتریوم همچنان به بررسی وضعیت برای جلوگیری از وقوع آن در آینده ادامه می‌دهند.

 

پیشنهاد مطالعه: مقایسه الگوریتم اثبات کار و اثبات سهام : کدامیک بهتر است؟

 

Source

https://coiniran.com/?p=62352
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x