ایستگاه خبر

مشکل نهایی‌شدن تراکنش‌ها در زنجیره بیکن اتریوم برطرف شد!

زنجیره بیکن (Beacon Chain) اتریوم اخیراً با یک مشکل موقت مواجه شد که نهایی شدن تراکنش‌ها را برای تقریباً 25 دقیقه متوقف کرد. اگرچه می‌توان بلوک‌های جدیدی را ایجاد کرد، اما یک مشکل هنوز ناشناخته مانع از نهایی شدن آن‌ها می‌شد.

مشکل مشابهی قبلاً در نسخه آزمایشی گوئرلی (Goerli) به‌روزرسانی شپلای (Shapella) اتریوم در اوایل ماه مارس رخ داده بود. به‌روزرسانی شپلا در 12 آوریل با موفقیت در شبکه اصلی اجرا شد. زنجیره بیکن در سال 2020 راه‌اندازی شد، و بلاکچین اثبات سهام اصلی اتریوم است. در سپتامبر 2022، زنجیره اثبات کار از قبل موجود اتریوم با زنجیره بیکن «مرج» شد و انتقال شبکه به مکانیزم اجماع اثبات سهام که سریعتر و سازگار تر با محیط زیست است را تکمیل کرد.

نهایی شدن به این اشاره دارد که تراکنش‌های ارزهای دیجیتال نمی‌توانند پس از تکمیل تغییر کنند، معکوس یا لغو شوند و با نهایی‌شدن تراکنش اطمینان حاصل می‌شود که تراکنش‌های اجرا شده روی بلاکچین از بین نخواهند رفت. پروتکل‌های بلاکچین معمولاً نهایی بودن تراکنش‌های احتمالی را نشان می‌دهند و با تأیید بلوک‌های بیشتر، تراکنش‌ها به مرور زمان «نهایی‌تر» می‌شوند.

توسعه دهندگان هنوز در حال بررسی علت اختلال در زنجیره بیکن اتریوم هستند. در طول این حادثه، تأخیر شبکه بر نرخ نهایی آن تأثیر گذاشت و اعتبارسنج‌ها با مشکلاتی مواجه شدند زیرا تعداد تأییدیه‌های دریافتی برای دوره‌های 200552 تا 200554 اتریوم با کاهش شدید مواجه شد. مشکل در عرض 30 دقیقه حل شد و نهایی شدن تراکنش بازیابی شد.

پس از توقف ۲۵ دقیقه‌ای، توسعه‌دهنده هسته اتریوم و یکی از بنیان‌گذاران آزمایشگاه‌های Prysmatic، پرستون ون لون، اعلام کردند که «مشکل برطرف شده است».

داده‌های ارائه‌دهنده تجزیه و تحلیل بلاک چین Beaconcha.in نشان می‌دهد که دوره‌های 200552 تا 200554 اتریوم کاهش ناگهانی در تعداد گواهی‌های نهایی‌شدن را تجربه کرده‌اند.

علت این مشکل ناشناخته باقی مانده است، اما توسعه‌دهندگان اتریوم در حال بررسی این اتفاق هستند تا از وقوع آن در آینده جلوگیری کنند. Superphiz، مشاور زنجیره Beacon بر اهمیت «تنوع مشتری» در کاهش تأثیر چنین مسائلی تأکید کرد و گفت شبکه ایمن‌تر و قوی‌تر برای اعتبارسنجی‌ها بدون داشتن کنترل بیش از 33 درصد توسط مشتری قابل دستیابی است.

superphiz.eth به اشتراک گذاشت:

صرف نظر از اینکه چه چیزی باعث این امر شده است، تمرکززدایی در همه سطوح تأثیر این رویدادها را محدود می کند.

در حالی که علت اصلی ناشناخته باقی مانده است، توسعه دهندگان اتریوم همچنان به بررسی وضعیت برای جلوگیری از وقوع آن در آینده ادامه می‌دهند.

 

پیشنهاد مطالعه: مقایسه الگوریتم اثبات کار و اثبات سهام : کدامیک بهتر است؟

 

Source

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا