ایستگاه خبر

رشد فزاینده‌ی اقبال معامله‌گران سنتی به دارایی‌های دیجیتال

بنابر نتایج حاصله از یک نظرسنجی که در تاریخ ۳۱ مارس منتشر شده، مدیران ارشد معاملاتی بر این باورند که سقوط بی‌سابقه‌ی اخیر بیت کوین، بسیاری از شرکت‌ها و بنگاه‌های بزرگ را به استفاده از این فرصت برای کسب سود از بازار رمزارزها ترغیب کرده است.

مطابق با اطلاعات منتشر شده توسط پلتفرم Acuiti، هم‌اکنون نزدیک به ۱۰۰ بورس و بستر معاملاتی، امکان دادوستد رمزارزها را برای مشتریان نهادی فراهم می‌کنند.

نتایج نظرسنجی یادشده نشان می‌دهد که ارائه‌دهندگان خدمات سمت فروش، بیش از بنگاه‌های معاملاتی سنتی، آغوش خود را به روی پذیرش دارایی‌های دیجیتال باز کرده‌اند.

علاوه بر این، نتایج یادشده حاکی از آن است که علاقه‌ی روزافزونی نسبت به ابزارهای مشتقه معاملاتی بیت‌کوین در حال شکل‌گیری است. آمار و ارقام نشان می‌دهد که تقریبا ۵۷ درصد از بنگاه‌های معاملاتی سنتی دست به دادوستد بیت کوین زده‌اند؛ حال آنکه ۲۹ درصد از آن‌ها نسبت به خرید و فروش ابزار مشتقه مبتنی بر اتریوم، ابراز علاقه کرده‌اند.

یکی دیگر از یافته‌های این نظرسنجی نشان می‌دهد که هرچند XRP درحال‌حاضر در جایگاه هشتمین دارایی دیجیتال محبوب، جا خوش کرده؛ اما زوج XRP/USD توانسته جایگاه پنجم را در فهرست ترجیحات معاملاتی سرمایه‌گذاران نهادی از آن خود کند. گفتنی است سه معیار اصلی بنگاه‌ها و شرکت‌ها برای انتخاب یک رمزارز عبارت‌اند از: تسویه‌پذیری، میزان نوسان و فرصت‌های آربتراژ نهفته در آن.

از دیگر نتایج نظرسنجی یادشده می‌توان به نگرانی فزاینده سرمایه‌گذاران نهادی از میزان امنیت و آسیب‌پذیری صرافی‌ها و پلتفرم‌های معاملاتی اشاره کرد. علاوه بر این، بسیاری از آن‌ها از مخدوش شدن حسن شهرت خود واهمه دارند؛ به همین دلیل از گنجاندن دارایی‌های دیجیتال در سبد سرمایه‌گذاری‌های خود و ارائه‌ی آن‌ها به مشتریانشان طفره می‌روند.

اگرچه نتایج نظرسنجی حاکی از آن است که نرخ پذیرش دارایی‌های دیجیتال هنوز بسیار پایین است؛ اما آینده‌ی روشنی پیش روی آن قرار دارد.

Source

https://coiniran.com/?p=38024
دکمه بازگشت به بالا