ایستگاه خبر

ارزش پروژه‌های DeFi با معیارهای بازار سهام فراتر از ارزش واقعی معامله می‌شوند

لوکاس کمپبل، تحلیلگر Fitzner Blockchain Consulting در وبلاگ خود توضیح داد که بسیاری از پروتکل‌های مالی غیرمتمرکز (DeFi) می‌توانند محصولاتی با جریان درآمدی خوب تعریف کنند. برای مثال، Maker (MKR) از طریق نرخ بهره‌ی وام‌های پرداختی خود کسب درآمد می‌کند. همچنین پروتکل‌های صرافی‌ غیرمتمرکز همچون Bancor (BNT) و 0x (ZRX) کارمزدی از معاملات دریافت می‌کنند. اقتصادی که درآمدرا به توکن‌ها گره می‌زند متنوع است اما می‌توان این سیستم‌ها را در سوزاندن عرضه خلاصه کرد. کاری که MKR یا سیستم‌هایی  همچون ZRX که در ازای نگهداری توکن پاداش پرداخت می‌کند.

2020 05 15 113313

این تحلیلگر پس از آن درآمد هر پروتکل را با سال ۲۰۱۹ مقایسه کرد. در اواسط سال ۲۰۱۹ نرخ بهره‌ی پرداخت‌ها در پلتفرم Maker بیشترین درآمد در میان پلتفرم‌های DeFi بود. در نیمه‌ی دوم سال عوامل مختلفی همچون راه اندازی Multi Collateral Dai، معرفی Dai Stability Rate و رویدادهای پنجشنبه‌ی سایه موجب کاهش چشمگیر درآمد پروتکل شد. بعد از آن پروتکل‌های Kyber, Synthetix و dYdX  سهم نسبی بیشتری به دست آورند.

2020 05 15 113535

این تحلیلگر برخی معیارهای ارزیابی قیمت سهام همچون نسبت قیمت به آورده (PE) که مقیمت سهام با درآمد شرکت را مقایسه می‌کند، استفاده کرده است. این نسبت برای پرو‌زه‌های Augur (REP) و 0x به ترتیب ۱۶۷۶۱ و ۶۹۳۵ است. برای مقایسه، نسبت PE برای شرکت‌های فیسبوک ۲۸.۷ و برای تسلا ۱۹۸ است. کم ارزش‌ترین پروژه در میان همتایان خود Bancor با نسبت PE معادل ۵۶ است.

Source & Image

https://coiniran.com/?p=38866
دکمه بازگشت به بالا