ایستگاه خبر

رشد استفاده از بات‌ها و الگوریتم‌های معاملاتی در بحبوبه‌ی شیوع کرونا

بر اساس گزارش‌های منتشر شده توسط خبرگزاری رویترز، داده‌های جدید حاکی از آن است که روز به روز بر محبوبیت بات‌ها و الگوریتم‌های معامله‌گری در بازارهای ارزی افزوده می‌شود. گفتنی است این پدیده نه از نوسانات شدید این بازارها که از شرایط کنونی حاکم بر زندگی مردم از جمله قرنطینه ناشی می‌شود.

آصف رزاق، یکی از مدیران ارشد شرکت BNP Paribas می‌گوید:

اکثر مردم در زمانی که بازار با نوسانات شدید روبه‌رو است، سراغ معاملات الگوریتمی نمی‌روند و استفاده از آن‌ها را به دیگران توصیه نمی‌کنند.

او در ادامه افزوده است:

با این حال، در شرایط ویژه کنونی که جهان با همه‌گیری کرونا دست و پنجه نرم می‌کند، شاهد خلاف این واقعه هستیم. آن‌طور که آمار و ارقام به دست آمده نشان می‌دهد، حجم معاملات الگوریتمی و ماشینی ما روزانه به طور متوسط با ۱۵۰ الی ۲۰۰ درصد رشد روبه‌رو شده است. صراحتا اعتراف می‌کنم که هیچ‌گاه انتظار این میزان رشد را نداشتیم.

بر اساس گزارش‌های منتشر شده، بخشی از این افزایش به دشواری‌های دورکاری معامله‌گران و مدیران صندوق‌های سرمایه‌گذاری بازمی‌گردد. از این رو آن‌ها به این سو سوق یا‌فته‌اند که بخشی از فرایند‌های کاری خود را با استفاده از بات‌ها و الگوریتم‌ها خودکار کنند.

برای مثال، استفاده از الگوریتم‌های FX در پلتفرم‌های گلدمن سکس در ماه مارس با افزایش ۵۰ درصدی نسبت به میانگین ۳۰ روزه مواجه شده است. گفتنی است مدیران ارشد بانک‌های دویچه بنک، سوسیته ژنرال و جی‌پی مورگان به خبرگزاری رویترز گفته‌اند که آن‌ها نیز شاهد رشد چندبرابری استفاده از بات‌های معامله‌گری بوده‌اند.

Source

https://coiniran.com/?p=38296
دکمه بازگشت به بالا