ایستگاه خبر

خرید و فروش بیت کوین در داخل کشور طبق مصوبه شورای عالی مبارزه با پولشویی ممنوع است!

ناصر حکیمی، معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی با بیان اینکه موضوع استخراج بیت‌ کوین (BTC) به دولت محول شده است، گفت: «خرید و فروش بیت کوین در داخل کشور طبق مصوبه شورای عالی مبارزه با پولشویی ممنوع است و مردم نباید وارد این حوزه شوند. البته، لازم است بین استخراج و خرید و فروش بیت‌ کوین تفکیک قائل شد.»

وی درمورد کسانیکه در حال حاضر در صنعت استخراج مشغول به کار هستند گفت: «از آنجا که خرید و فروش بیت‌ کوین در ایران ممنوع است، مردم نباید وارد این حوزه شوند. نوسان قیمت بیت‌ کوین بسیار زیاد است ضمن آنکه این ارزها ریسک قانونی هم دارند. لذا توصیه اکید می‌کنیم که مردم وارد این بازی نشوند.

وی درمورد طرح بررسی شده در کمیسیون اقتصادی دولت و اینکه آیا بانک مرکزی اقدامات لازم را در راستای مصوبه کمیسیون اقتصادی دولت انجام داده است یا خیر نیز گفت: «مصوبه مذکور هنوز نهایی نشده و باید در دولت به تصویب برسد. پس از تصویب بانک مرکزی به تکالیف گفته شده عمل خواهد کرد.»

از نظر حکیمی در خصوص دور زدن تحریم‌ها با بیت کوین نمی‌شود اظهار نظر صریحی کرد و باید به ظرفیت فروشنده خارجی و همچنین قابلیت تبدیل بیت کوین یا سایر رمز ارز ها به ارزهای مورد قبول فروشندگان خارجی توجه داشت.

وی همچنین در مورد مرجع قانونی متضررین احتمالی این حوزه گفت: «مصوبه دولت،سیاستنامه و بیانیه‌های بانک مرکزی در زمان مقتضی شفاف‌سازی خواهند کرد. در حال حاضر مطابق با مصوبه شورای عالی مبارزه با پولشویی، خرید و فروش این رمز ارزها ممنوعیت دارد. لذا هر کسی وارد این حوزه می‌شود باید ریسک نوسانات قیمت و ریسک قانونی را در نظر بگیرد.»

Source

https://coiniran.com/?p=30545
دکمه بازگشت به بالا