ایستگاه خبر

رصد جزءبه‌جزء مصرف انرژی به کمک فناوری بلاک‌چین

شرکت بی‌ای‌ای‌اس (Blockchain-as-a-Service) با شرکت مشاوره نرم‌افزاری اوپتیموم (Optimum) برای تهیه یک راه‌حل مبتنی بر بلاک‌چین برای پیگیری مصرف انرژی همکاری کرده است.

BlockApps، یکی از بنیانگذاران EEA) Enterprise Ethereum Alliance) و توسعه‌دهنده STRATO است. استراتو یک پلتفرم مبتنی بر بلاک‌چین است که به‌عنوان زیرساختی انعطاف‌پذیر برای شبکه‌‌های مختلف معاملات و فعالیت کسب‌وکارها خدمات‌رسانی می‌کند.

Optimum، شرکتی در حوزه مشاوره نرم‌افزاری و متمرکز بر صنایع نفت و گاز، تولید و ساخت‌وساز، برای یک همکاری استراتژیک در تاریخ ۲۷ مارس به BlockApps Partner Network -زیرمجموعه‌یی از استراتو- پیوست.

ایام نابسامان صنعت جهانی انرژی

BlockApps و Optimum در اعلامیه خود به فشار شدیدی که اخیراً بر صنعت جهانی انرژی، به علت جنگ قیمت‌ها در بازار نفت و شوک‌‌های پی‌درپی بازارهای جهانی در طول همه‌گیری COVID-19 وارد شده است، اشاره کردند:

«پیگیری جزءبه‌جزء مصرف انرژی، یک نیاز مهم در این صنعت است و راه‌حلی اساسی برای بهبود مدیریت بحرانِ شوک‌های آتی در حوزه‌ی عرضه و تقاضا خواهد بود.»

اوپتیموم BlockApps استارتو را برای توسعه راه‌حل‌های بلاک‌چین اجرا می‌کند و می‌کوشد آنها را برای پاسخگویی به نیازها و چالش‌های مشتریان خود در صنایع نفت و گاز، تولید و ساخت‌وساز که در بحران بی‌سابقه‌یی گرفتار شده‌اند بهینه کند.

قیمت نفت خام ایالات متحده اکنون به پایین ترین نرخ ۱۸ سال اخیر  یعنی کمتر از ۲۰ دلار برای هر بشکه رسیده است. این بخش به دلیل ازدیاد بیش از حد تقاضای جهانی با کمبود منابع و ذخایر کافی روبرو شده است. پیش از این نیز گزارش شده است که تعدادی از تولیدکنندگان در آمریکای شمالی در آستانه ورشکستگی قرار گرفته‌اند.

 

Source

https://coiniran.com/?p=37911
دکمه بازگشت به بالا