ایستگاه خبر

تویوتا سیستمز روی یک پروژهٔ رمزارز و بلاکچین کار می‌کند

تویوتا سیستمز (Toyota Systems) در یک پروژهٔ جدید در حال کشف ارزهای دیجیتال و فناوری بلاکچین است. این شرکت که بازوی IT ابرشرکت تویوتا موتور است، در همکاری با یک صرافی محلی ارز دیجیتال، با مشارکت ۲۵۰۰ کارمند پروژهٔ جدید را تست می‌کند.

این شرکت در بیانیهٔ مطبوعاتی خود اعلام کرد که با صرافی ارز دیجیتال دیکورت Decurret در این پروژه همکاری می‌کند. دیکورت ارز دیجیتالی با برچسب سفید ارائه می‌دهد که تویوتا برند خود را روی آن حک کرده و برای پرداخت کارکنانش استفاده کند. پرداخت‌های بدین شکل برای مزایای رفاهی کارمندان انجام می‌شود و آن‌ها می‌توانند ارز دیجیتال مارک‌دار را با امتیازات رفاهی‌ای که دریافت می‌کنند مبادله کنند. تویوتا سیستمز همچنین به این موضوع تاکید کرد که ارز دیجیتال مذکور با ین ژاپن یا هر ارز فیات دیگری قابل تبادل نخواهد بود.

هدف این شرکت تست مقیاس‌پذیری سیستم پرداخت دیجیتال برای سرویس‌دهی به تعداد زیادی از افراد است. اگر این نسخهٔ آزمایشی موفق شود، تویوتا سیستمز به دنبال پیاده‌سازی ارز دیجیتال مارک‌دار خواهد بود.

این اولین باری نیست که تویوتا، دهمین شرکت بزرگ جهان، وارد فناوری بلاکچین می‌شود. در مارس ۲۰۲۰، تویوتا بلاکچین لب (Toyota Blockchain Lab) را برای ادغام این فناوری در زنجیرهٔ تامین جهانی، سیستم‌های مالی و فرایندهای اعتبارسنجی راه‌اندازی کرد. تویوتا به دنبال استفاده از بلاکچین است تا به مشتریانش امکان برقراری ارتباط بازتر تحت امنیت و ایمنی را دهد.

 

Source

https://coiniran.com/?p=41797
دکمه بازگشت به بالا