ایستگاه خبر

آینده‌ی صنعت خودروی جهان در آزمایشگاه بلاک‌چین تویوتا

شرکت «تویوتا موتور» با همراهی شرکت خدمات مالی تویوتا از ۱۶ مارس، آزمایشگاه بلاک‌چین تویوتا را رونمایی کردند که متشکل از شش شرکت وابسته‌ی گروه تویوتا است. وظیفه تحقیقاتی این آزمایشگاه بررسی آینده صنعت خودرو است.
این آزمایشگاه بلاک‌چین که در آوریل سال ۲۰۱۹ تأسیس شد، طی ۱۱ ماه گذشته بی‌سروصدا در حال بررسی پتانسیل‌های فناوری‌های بلاک‌چین بوده و اکنون به دنبال سرعت بخشیدن به ابتکارات جدیدش در جهت اجرای تجارت و گسترش مشارکت‌های استراتژیک در خارج از گروه است.

تویوتا، یک شرکت پویا

تویوتا تصمیم گرفته است ظرف یک سال آینده با استفاده از پتانسیل‌های فناوری بلاک‌چین دیگر یک گروه متمرکز نباشد و تبدیل به یک شرکت جامع متحرک شود که بستر گسترده‌یی در ارتباط با حمل‌ونقل مهیا می‌کند.
برای دستیابی به این هدف، تویوتا قصد دارد با استفاده از بلاک‌چین، محیطی را ایجاد کند که در آن کاربران بتوانند با شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات راحت‌تر و درعین‌حال ایمن‌تر ارتباط برقرار کنند. از همین رو طبق گزارش‌ها آزمایشگاه بلاک‌چین شرکت تویوتا مدت زیادی است که مشغول مطالعات تحقیقاتی و انجام پروژه‌های آزمایشی بوده است. مرحله‌ای از این تحقیقات در نوامبر ۲۰۱۹ به پایان رسیده بود.

برنامه‌های کاربردی اصلی در زمینه تأیید شناسه مشتری و محصول، در کنار  نظارت بر زنجیره تأمین، و دیجیتال‌کردن دارایی‌های به منظور تنوع بخشیدن به روش‌های تأمین مالی، شناسایی شدند.

اطلاعیه امروز تویوتا امید این شرکت را برای پیشرفت نشان می‌دهد تا ابتکارعمل خود را برای اجرای طرح‌های بیشتر و توسعه همکاری استراتژیک با شرکت‌های درون و برون‌سازمانی به کار گیرد. به علاوه، این آزمایشگاه قصد دارد به پیاده‌سازی اجتماعی پلتفرم‌های مبتنی بر بلاکچین در سطح جهان سرعت بخشد.

تویوتا سال‌هاست که یکی از بازیکنان اصلی دنیای بلاک‌چین است. این شرکت از سال ۲۰۱۶ به کنسرسیون R3 بانک‌ها و شرکت‌های بین‌المللی پیوسته بود.

 

Source

https://coiniran.com/?p=37615
دکمه بازگشت به بالا