ایستگاه خبر

مهاجم تورنادو کش نقل و انتقال وجوه مسروقه را آغاز کرد

داده‌های بلاکچین نشان می‌دهد مهاجم حمله به دائوی تورنادو کش (Tornado Cash) ظاهراً شروع به جابجایی توکن‌های به‌دست‌آمده غیرقانونی خود کرده است.

داده‌های اتراسکن نشان می‌دهد، چهارشنبه شب، آدرس‌های متصل به مهاجم، 100 توکن اتر (ETH) و 38000 توکن تورن (TORN) را در دو تراکنش با استفاده از پروتکل تورنادو کش جابه‌جا کردند.

این سازمان که عملیات، بودجه و برنامه‌های آینده میکسر رمزارزی متمرکز بر حریم خصوصی را مدیریت می‌کند، روز شنبه توسط یک مهاجم یا مهاجم ناشناس مورد حمله قرار گرفت.

این مهاجم بیش از 20 اتر (35684 دلار) را در کیف پول خود نگه می‌دارد و همچنان به تمام دارایی‌های خزانه Tornado Cash دسترسی دارد.

DAO، مخفف سازمان‌های مستقل غیرمتمرکز، به دارندگان توکن اجازه می‌دهد تا دارایی‌های خود را به عنوان رأی برای پیشنهاد تغییرات در یک پروژه قفل کنند. این تغییرات می‌تواند درباره وجوه خزانه‌داری، اهدافی که به نفع پروژه باشد یا گسترش در شبکه‌های دیگر باشد.

این حمله بر پروتکل اصلی Tornado Cash که به کاربران اجازه می‌دهد وجوه را از طریق سرویس منتقل کنند یا نقل و انتقالات وجوه و آدرس‌های رمزارزی را پنهان کنند، تأثیری نمی‌گذارد. این حمله هکری قراردادهای هوشمند یا فناوری مربوط به کار تورنادو کش را هدف قرار نداده بود. به این ترتیب، هنوز امیدی برای تورنادو کش وجود دارد. مهاجم، در اوایل این هفته، پیشنهادی برای بازگرداندن همه تغییرات به حالت پییش از حمله  ارائه کرد – که باعث افزایش 10 درصدی قیمت‌ها در آن زمان شد.

به نظر می‌رسد این پیشنهاد پس از پایان رأی‌گیری در 26 مه تصویب می‌شود، اگرچه مشخص نیست که این اقدام چه زمانی اجرا می‌شود. با این حال، اگر این کار را انجام دهد، کد مخرب حذف می‌شود و مدیریت DAO تورنادو کش به دارندگان توکن بازمی‌گردد.

 

پیشنهاد مطالعه: میکسر ارز دیجیتال چیست؟ + معرفی بهترین میکسرهای بیت کوین

 

 

Source

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا