ایستگاه خبر

ارتباط احتمالی توسعه‌دهندۀ میکسر تورنادو کش با FSB

Alexey Pertsev، توسعه‌دهندۀ میکسر تورنادو کش که در هلند دستگیر شد، ممکن است در گذشته با سرویس امنیت فدرال روسیه (FSB) در ارتباط بوده باشد. در کوین ایران خواندیم که توسعه‌دهندۀ این میکسر ارز دیجیتال به اتهام پنهان‌سازی جریان‌های مالی غیرقانونی و تسهیل فرآیند پول‌شویی دستگیر شده است.

سابقۀ فعالیت Pertsev در شرکت امنیتی روسیه

به نظر می‌رسد که Alexey Pertsev پیش از مشارکت در پروژۀ تورنادو کش در یک شرکت امنیتی روسی فعالیت داشته که با آژانس‌های اطلاعات دولتی در ارتباط بوده است.

براساس گفته‌های شرکت Kharon وی در سال ۲۰۱۷ (۱۳۹۵) در یک شرکت امنیت دیجیتال روسی به نام OOO حضور داشته است. شرکت OOO در سال ۲۰۱۸ (۱۳۹۶) به خاطر حمایت از FSB مورد تحریم خزانه‌داری ایالات متحده واقع شده است.

با آنکه نام Pertsev در بین ۵ شخص مورد تحریم خرانه‌داری نبوده است، اما شرکت Kharon وی را در بایگانی دیجیتال سایت رسمی OOO شناسایی کرده است.

علی‌رغم نبود شواهد کافی درخصوص ارتباط OOO با FSB، گفته می‌شود که Pertsev سابقۀ کاری گسترده‌ای با این شرکت امنیتی داشته است. نایب رئیس بخش تحقیقات Kharon در بیانیه‌ای خاطرنشان کرد که Pertsev پیش از آنکه شرکت OOO از سوی خرانه‌داری تحریم شود مسئول اجرای آزمایشات آن بوده است.

در این بیانۀ آمده است که کدهای اصلی تورنادو کش در شرکت آمریکایی PepperSec توسعه‌ یافته است که توسط Pertsev بنیان‌گذاری و مدیریت می‌شد. با این‌حال هیچ ارتباطی بین PepperSEC و OOO و یا PepperSEC و آژانس‌های امنیتی روسیه وجود ندارد.

Ksenia Malik، همسر Pertsev، هرگونه ارتباط وی را با آژانس‌های امنیتی روسی باطل دانست اما درخصوص سابقۀ فعالیت وی با شرکت امنیت دیجیتال OOO نظری نداد.

پیشنهاد مطالعه: میکسر ارز دیجیتال چیست؟ + معرفی بهترین میکسرهای بیت کوین

Source

https://coiniran.com/?p=57168
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x