ایستگاه خبر

حریم خصوصی تراکنش‌های ریپل با استفاده از برچسب‌های نابینا افزایش می‌یابد

نیک بوگالیس، رمزنگار، مهندس نرم‌افزار و سرپرست تیم C++ ریپل با انتشار پستی در گیت هاب روشی برای افزایش حریم خصوصی تراکنش‌ها در دفترکل XRP پیشنهاد کرده است. در این پیشنهاد، بوگالیس روی برچسب مقصد که به تراکنش‌های بین کیف پول‌های ارائه شده توسط صرافی‌ها یا اشخاص ثالث اختصاص می‌یابد، تمرکز کرده است.

او استدلال می‌کند که این برچسب‌های مقصد خطرات احتمالی برای حریم خصوصی کاربران ایجاد می‌کند و با اجرای پیشنهاد وی این خطرات رفع می‌شود. هر معامله ای که بین کیف پول‌های میزبان روی دفترکل XRP انجام می‌شودشامل دو نوع برچسب است. اولین نوع برچسب مبدا است که نشان می‌دهد کدام کاربر معامله را آغاز کرده است. برچسب دوم برچسب مقصد است که نشان می‌دهد وجوه تراکنش برای چه کسی ارسال می‌شود.

در صرافی‌ها برچسب مبدا (آدرس کیف پول) می‌تواند بسته به انتخاب شخصی کاربران ثابت یا متغیر باشد اما، برچسب مقصد برای هر تراکنش یکتاست. در حالت فعلی برچسب مقصد یک عدد صحیح ۳۲ بیتی است که یعنی بیش از ۴ میلیارد ترکیب یکتا وجود دارد که می‌تواند برای هر برچسب استفاده شود. در این حالت یک مهاجم با جدا کردن جفت آدرس و برچسب منحصر به فرد آن می‌توانند معاملات را به هم مرتبط کند.

بوگالیس استفاده از «برچسب‌های نابینا» را پیشنهاد می‌دهد چرا که این برچسب‌ها تنها برای فرستنده و گیرنده تراکنش معنی‌دار هستند و برای دیگران یک رشته‌ی تصادفی به نظر می‌رسد.

Source & Image

https://coiniran.com/?p=37978
دکمه بازگشت به بالا