ایستگاه خبر

بررسی تغییرات ۵ رمز ارز برتر: XEM ،Ripple ،EOS ،Bitcoin و IOTA

در آغاز سال 2017، مجموع سرمایه بازار رمز ارز ها بیش از 828 میلیارد دلار بود ولی قتل عام ایجاد شده باعث شد که ارزش این بازار به زیر 130 میلیارد دلار کاهش یابد.

به گزارش کوین ایران به نقل از کوین تلگراف، در آغاز سال ۲۰۱۷، مجموع سرمایه بازار رمز ارز ها بیش از ۸۲۸ میلیارد دلار بود و بسیاری انتظار داشتند این عدد به یک تریلیون دلار نیز برسد. با این حال، پس از رشد شگفت انگیز پایان سال گذشته، بازار خرسی حال حاضر در شرایط وخیمی قرار دارد و آینده ای نیز برای آن قابل تصور نیست. قتل عام ایجاد شده در بازار رمز ارز ها باعث شد که ارزش این بازار به زیر ۱۳۰ میلیارد دلار کاهش یابد.

بیشتر بخوانید: تلفیق بلاک چین و هوش مصنوعی دریچه ای به سوی درآمدی خودکار

سقوط بازار یا یک فرصت استثنایی برای خرید؟

پس از سقوط اخیر، بسیاری از تحلیل گران ادامه افت قیمت رمز ارز ها را پیش بینی کرده اند و انتظار می رود قیمت بیت کوین به زیر ۳۰۰۰ دلار یا حتی ۱۵۰۰ دلار نیز برسد. با این حال، برخی نیز معتقدند که این سقوطِ قیمت یک فرصت خوب برای خرید رمز ارز ها برای نگهداری درازمدت است چرا که به بهبود شرایط در آینده باور دارند.

پایان اختلافات جامعه بیت کوین کش (BCH) یکی دیگر از تحولات اخیر دنیای رمز ارز ها بوده است. بر این اساس، Bitcoin Cash SV تصمیم گرفت به کار خود پایان دهد تا Bitcoin Cash ABC مسئولیت ادامه راه رمز ارز بیت کوین کش را بر عهده بگیرد. باید به انتظار نشست و دید که آیا این حرکت می تواند به بازگردانی قیمت در بازار رمز ارز ها کمک نماید؟

بررسی تغییرات NEM در برابر دلار (XEM/USD)

در هفت روز گذشته، NEM (XEM) با حدود ۱۸ درصد کاهش، بهترین عملکرد را در میان رمز ارز های معتبر داشته است. این مقدار کاهش نشان دهنده تسلط بازار خرسی در کل بازار رمز ارز ها است.

بررسی تغییرات 5 رمز ارز برتر: XEM ،Ripple ،EOS ،Bitcoin و IOTA
NEM/ Source

اگر چه خرس ها توانسته اند با موفقیت قیمت ها را کاهش دهند ولی نگهداری قیمت ها در پایین ترین سطح با مشکلاتی همراه است. خرید در سطوح پایین تر، قیمت جفت XEM/USD را بین ۰.۰۷۷۹ تا ۰.۱۳۱۲۵ دلار نگه داشته است.

EMA در دوره بیست روزه کاهش داشته و RSI در محدوده منفی قرار دارد. این اعداد نشان می دهد خرس ها دست بالا را در اختیار دارند. اگر آنها بتوانند قیمت را در این محدوده حفظ کنند این سقوط می تواند تا خط حمایت بعدی در ۰.۰۵ دلار ادامه داشته باشد.

از طرف دیگر، اگر گاوها بتوانند از حد پایین این محدوده دفاع کرده و قیمت را افزایش دهند ممکن است با اقدام متقابل روبرو شوند. پس از آنکه قیمت در بالاتر از محدوده تعیین شده حفظ شود، روند معکوس [صعودی] ثبت خواهد شد. این تلاش ها می تواند قیمت این ارز دیجیتال را تا ۰.۲ دلار افزایش دهد. معامله گران پیش از انجام خرید جدید، باید منتظر تغییر روند به سمت صعودی باشند.

بررسی تغییرات Ripple در برابر دلار (XRP/USD)

ریپل (XRP) به دلیل شروع مشارکت های جدید با بانک های مختلف در سراسر جهان همچنان در اخبار حضور دارد ولی هنوز نشانی از تاثیر آن در بازار ایالات متحده نیست. آخرین شایعه این بود که ممکن است قراردادی را با Bank of America امضا کند که موجب افزایش قابل توجهی در ارزش این پول دیجیتال شود.

چنین شایعاتی یک فرصت خرید عالی در طی یک فاز گاوی است. با این حال، در یک فاز خرسی، معامله گران هنگام خرید باید مراقب این شایعات باشند؛ زیرا اگر شایعات نادرست باشند، ممکن است مزیت های قیمتی از بین بروند.

بررسی تغییرات 5 رمز ارز برتر: XEM ،Ripple ،EOS ،Bitcoin و IOTA
top-5-crypto-performers-overview

بعد از رشد اندکی که در بازار وجود داشت، هفته گذشته فروش جفت XRP/USD با کاهش رو به رو شد. قیمت این جفت تا نخستین خط حمایتی در ۰.۳۷۱۸ دلار کاهش یافت. اگر این خط مقاومت شکسته شود احتمال بازگشت دوباره قیمت به پایین ترین قیمت سالانه یعنی ۰.۲۴۵۰۸ دلار وجود دارد. احتمالاً ناحیه مابین ۰.۲۲ دلار و ۰.۲۴۵۰۸ دلار به عنوان باند مقاومت قوی عمل می کند.

سرمایه گذاران بلند مدت می توانند برای تثبیت قیمت ها در سطوح پایین تر صبر کنند و سپس بخشی از ریپل مورد نظر خود را خریداری نمایند. دیگر خریداران می توانند در سطوح بالاتر به صف خرید این رمز ارز بپیوندند و پس از شروع روند صعودی نسبت به خرید ریپل اقدام کنند.

اگر گاو ها از سطح ۰.۳۷۱۸۵ دلار دفاع کنند این ارز مجازی در محدوده ۰.۳۷۱۸۵ دلار تا ۰.۵۶۵ باقی خواهد  ماند. پیش بینی می شود اگر گاو ها مقاومت سنگین موجود در ۰.۷۶۴۴ دلار را پشت سر بگذارند روند افزایشی ادامه داشته باشد. هدف بعدی در حرکت رو به بالا برابر ۱.۲۸۳۷۲ دلار است. اگر چه ممکن است ۰.۹۶۴۹۰ دلار به عنوان یک مقاومت جزئی عمل کند، انتظار می رود این حرکت صعودی آن را نیز پشت سر بگذارد.

بیشتر بخوانید: بیت کوینی وجود ندارد؛ آنچه SEC در مورد رمز ارز ها درک نکرده است!

بررسی تغییرات EOS در برابر دلار (EOS/USD)

بر اساس آمار ارائه شده توسط Blockchain Center، تعداد تراکنش های انجام شده روی زنجیر اصلی شبکه EOS (EOS)، بیشتر از تمامی رمز ارز های محبوب دیگر است. گزارش BitMEX (بازار مشتقات Bitcoin/dollar در Seychelles) سؤالات متعددی در مورد EOS مطرح کرده است. این گزارش ادعا کرده که پروتکل EOS به منظور ایجاد چالش برای تسلط موقعیت اتریوم در دنیای برنامه های کاربردی توزیع شده (DApp)، راه درازی در پیش رو دارد.

بررسی تغییرات 5 رمز ارز برتر: XEM ،Ripple ،EOS ،Bitcoin و IOTA
top-5-crypto-performers-overview

زوج  EOS/USDدر حمایت از خط حمایت بحرانی در ۳.۸۷۲۳ شکست خورد و به کم ترین مقدار خود در سال جاری رسید. اگر پایداری قیمت در زیر این سطح حفظ شود ممکن است قیمت این رمز ار به سطح پایین بعدی در زیر ۳ دلار و حتی کمتر از آن در ۲.۱۵۳۱ دلار سقوط کند.

شیب نزولی EMA در بیست هفته و RSI پایین تر از سطح ۴۰ نشان می دهد که مسیر آخرین مقاومت به سمت پایین است. اگر گاو ها به سرعت، قیمت را بالای ۳.۸۷۲۳ ببرند و قیمت ۴.۴۹ دلار را در بازار به دست آورند دیدگاه خرسی (نزولی) نادرست خواهد بود. اگر این ارز دیجیتال از محدوده ۶.۸۲۹۹ عبور کند یک تغییر روند ایجاد خواهد شد.

بررسی تغییرات Bitcoin در برابر دلار (BTC/USD)

سال پیش، بعد از جشن شکرگزاری (Thanksgiving)، بیت کوین (BTC) روند صعودی خود را آغاز کرد و قیمت آن تا ۱۹,۵۳۱.۹ دلار نیز رسید که نشان دهنده افزایش ۱۴۴ درصدی در طول یک ماه بود. با این وجود، سال جاری این ارز دیجیتال در چنگال خرس قدرتمندی اسیر گشته [بازار به شدت نزولی] و در تلاش است تا سطوح حمایت را حفظ نماید.

بسیاری از صاحب نظران اعلام کرده اند که حباب قیمت رمز ارز ها ترکیده است و رمز ارز ها در سراشیبی قرار گرفته اند. با این وجود، بیت کوین در گذشته سقوط های بدتری را نیز تجربه کرده ولی هر بار نیز به مسیر صعودی بازگشته است.

راه اندازی Bakkt به عنوان یک صرافی معاملاتی بین قاره ای و سرویس نگهداری دارایی های رمز ارزی توسط Fidelity در سال ۲۰۱۹ که می تواند دارایی های سازمانی را جذب نماید نشان می دهد که بیت کوین به کلاس دارایی ها وارد شده است. یک تصمیم مطلوب در مورد صندوق معاملات بیت کوین (Bitcoin exchange-traded fund-ETF) در ایالات متحده نیز می تواند یک روند صعودی را برای این رمز ارز ایجاد نماید.

بررسی تغییرات 5 رمز ارز برتر: XEM ،Ripple ،EOS ،Bitcoin و IOTA
top-5-crypto-performers-overview

جفت BTC/USD همچنان به روند نزولی خود ادامه داد و به راحتی در برابر مقاومت های جزئی ۵۴۵۰ دلار و ۵۰۰۰ دلار شکست خورد. اگر چه پشتیبانی منطقی بعدی مابین ۲۹۷۴ تا ۳۵۰۵ دلار قرار دارد انتظار می رود مقاومت هایی در محدوده ۴۱۰۰ دلاری وجود داشته باشد. شاخص RSI نشان دهنده ورود به محدوده فروش بیش از حد است. فروش بیش از حد بیت کوین از ژانویه ۲۰۱۵ برای اولین بار است که اتفاق می افتد که نشان دهنده تبعات ناشی از سقوط فعلی است.

هر گونه بازیابی با حجم بالایی از مقاومت در ۵۰۰۰، ۵۴۵۰ و ۵۹۰۰ دلار مواجه خواهد شد. گرفتن چاقوی در حال سقوط بسیار خطرناک است؛ بنابراین، معامله گران قبل از ورود بلند مدت به بازار این ارز مجازی صبر کنند تا پشتیبانی خرید مناسبی به دست آورد.

بیشتر بخوانید: اجرای ETF مشروط بر عدم دستکاری قیمت در صرافی های رمز ارز

بررسی تغییرات IOTA در برابر دلار (IOTA/USD)

بنیاد آیوتا (MIOTA) در دنباله ای از پست های وبلاگی اعلام کرده است که به دنبال حذف Coordinator از شبکه IOTA است. آن گونه که این بنیاد اعلام کرده، این حرکت گامی مهم در جهت غیر متمرکز سازی این پروتکل خواهد بود.

اخیرآً High Mobility به عنوان یکی از توسعه دهندگان برنامه های کاربردی در حوزه خودرو از شروع همکاری خود با IOTA پرده برداشت. بر اساس این قرارداد همکاری، توسعه دهندگان High Mobility، انواع جدیدی از برنامه های کاربردی را بر اساس دفتر کل IOTA ایجاد خواهند کرد.

بررسی تغییرات 5 رمز ارز برتر: XEM ،Ripple ،EOS ،Bitcoin و IOTA
top-5-crypto-performers-overview

خرس ها خط حمایت ۰.۴۰۳۷ دلاری را شکسته اند و مسیر نزولی را ادامه می دهند تا به کمتر از ۰.۲۸ دلار در وسط هفته دست یابند. در حال حاضر، جفت MIOTA/USD  در تلاش است تا خود را بالای ۰.۳۱۹۳ دلار حفظ نماید.

حرکت نزولی شاخص EMA در بیست هفته گذشته و روند کاهشی RSI نشان می دهد که هر گونه کاهش قیمت یا تقاضا با فشار فروش رو به رو خواهد شد. اگر خط حمایتی ۰.۲۸ دلاری شکسته شود این سقوط با یک مقاومت جزیی در سطح ۰.۲۳ دلار می تواند تا پایین ترین سطح بعدی در ۰.۱۴۲۷ دلار ادامه داشته باشد.

از سوی دیگر، اگر قیمت از سطح فعلی بهبود یابد و به بالاتر از ۰.۴۰۳۷ دلار افزایش یابد، ممکن است این ارز دیجیتال برای چند هفته قبل از تلاش برای شروع یک روند صعودی جدید تحکیم شود. معامله گران باید قبل از خرید، منتظر تغییر روند باشند.

بیشتر بخوانید: برنامه ریزی توسعه دهندگان برای تسریع نقشه راه شبکه Ethereum

 توجه!
دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده بوده و لزوماً مربوط به Coiniran نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود. داده های مربوط به بازار ها و ارز های رمزنگاری شده فقط برای اهداف اطلاعاتی ارائه شده اند و نباید به عنوان مشاوره تجاری مورد استفاده قرار گیرند.Source & image

https://coiniran.com/?p=26120
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x