ایستگاه خبر

بیت کوین، هاوینگ و دغدغه‌مندترین کشورهای جهان دراین‌باره

این هفته را به تمامی می‌توان درباره هاوینگ بیت کوین صحبت کرد اما آمارهای گوگل نشان می‌دهد که اروپا در این مقطع و در این باره بیشترین دغدغه را دارد.

داده‌های Google Trends نشان می‌دهد اگر «بیت کوین هاوینگ» را دنبال کنید، اروپای غربی و اروپای مرکزی در رأس جستجوگران این کلمه کلیدی خواهند بود.

  1. اتریش

اتریش که از قبل به‌عنوان یکی از کنجکاوترین کشورها درباره بیت کوین شناخته می‌شد، در حال حاضر پنجمین منبع جستجوست. این کشور پیش از این، تمایل کمی به پذیرش بیت ‌کوین از خود نشان داده بود.

  1. استونی

این ملت کوچک، با این که با عنوان پیشروترین کشور اتحادیه اروپا در عرصه فناوری‌های دیجیتالی شناخته می‌شود، اما سیاست جامع دولت هنوز به موضع قابل ملاحظه ای در مورد بیت کوین نرسیده است. با این وجود، رتبه چهارم را در این فهرست به خود اختصاص داده است.

  1.  اسلوونی

رتبه سوم متعلق به اسلوونی است. این کشور هنوز هم از ارز بومی خود یعنی Kuna استفاده می‌کند که توانسته است نسبت به نرخ ارز مجارستان و سایر ارزهای غیریورویی موجود در منطقه، بسیار بهتر عمل کند. در ژانویه سال گذشته، گزارش شد که صدها مغازه به لطف یک برنامه جدید، پرداخت‌های بیت کوینی را هم می‌پذیرند.

  1. هلند

هلند مخلوط عجیب و غریبی از مقررات سرکوبگر و همزمان تمایل زیاد به کریپتو است. این کشور بومگاه استارت‌اپ‌های زیادی در حوزه کریپتو است. با این وجود، دولت هلند اعلام کرده بود که با استفاده بی‌رویه و کنترل‌نشده از بیت کوین مماشات نخواهد کرد.

  1.  سوئیس

این کشور بیش از هر کشور دیگری در جهان «هاوینگ بیت کوین» را گوگل کرده است. سوئیسی‌ها به دلیل موضع قانونی مجاز خود در بیت کوین شهره‌اند و محصولات مالی عمده‌شان را برای چندین سال با محوریت کریپتو تولید کرده‌اند. این کشور ضمناً  بومگاه Crypto Valley یکی از شناخته‌شده‌ترین استارتاپ‌های این حوزه است.

 

Source

https://coiniran.com/?p=38679
دکمه بازگشت به بالا