ایستگاه خبر

بیت کوین اینک در میان ۱۵ سهم و ارز برتر است، آیا پذیرش عام در راه است؟

بیت کوین با توجه به قله قیمتی جدیدی که کسب کرده است، اینک در میان بزرگترین سهام و ارز‌های سازمانی قرار گرفته است. بیت کوین در ۱۶ دسامبر توانست به قله قیمتی جدیدی دست پیدا کند و به بالای ۲۱۰۰۰ دلار برسد. اینک حجم بازار این رمز ارز بالای ۳۹۰ میلیارد دلار است و در بین ۱۵ سهم و ارز برتر جهان قرار می‌گیرد.

پادشاه رمز ارز‌ها اینک در مقایسه با بزرگترین سهام جهان از لحاظ حجم بازار در رده ۱۳ قرار می‌گیرد. اگرچه بیت کوین هنوز از شرکت‌های فنی بزرگ کوچکتر است، اما این رمز ارز اینک از بزرگترین بانک جهان یعنی JP Morgan & Chase Co سبقت گرفته است و در بالای نام‌هایی مانند مسترکارت و دیزنی قرار گرفته است.

علاوه بر این، اگر بیت کوین بتواند به قیمت ۲۵۰۰۰ دلار برسد، با بزرگترین پردازنده پرداخت جهان ، ویزا ، برابری خواهد کرد. حجم بازار ویزا در حال حاضر حدود ۴۶۰ میلیارد دلار است. اگر قیمت بیت کوین به ۲۸۰۰۰ دلار برسد، در زمره ده سهم و ارز برتر جهان قرار خواهد گرفت و اگر قیمت آن از ۴۲۵۰۰ دلار عبور کند، وارد لیست ۵ سهم و ارز برتر خواهد شد. بعید است که بیت کوین به زودی به چنین قیمت‌هایی برسد، اما کاهش ارزش هر یک از این سهام می‌تواند به صعود بیت کوین کمک کند. قرار گرفتن بیت کوین در میان ۱۵ سهم و ارز برتر جهان، رویدادی است که باید با دقت مورد تامل قرار داد.

بیت کوین بر ارز‌ها نیز غلبه کرده است

بیت کوین در مقایسه با ارز‌های فیات هم رشد کرده است. بیت کوین در حال حاضر و در مقایسه با عرضه پول M1، پانزدهمین ارز بزرگ جهان است. حجم بازار حال حاضر بیت کوین باعث شده که این رمز ارز بزرگتر از کل عرضه پول M1 کشور سوئد باشد. بیت کوین در مقایسه با عرضه پول M2 در رده ۲۸ و در بین لوکزامبورگ و لهستان قرار می‌گیرد.

عرضه M2 کل پول نقد به علاوه سپرده‌های حساب‌های پس‌انداز، صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک قابل نقد شدن در آینده‌ای نزدیک، سهام و اوراق قرضه کشور‌های مختلف را اندازه‌گیری می‌کند. این در حالی است که M1 ارز فیزیکی در حال گردش را به علاوه سپرده‌های تقاضا، چک‌های مسافرتی و دیگر سپرده‌های قابل بررسی اندازه‌گیری می‌کند.

رمز موفقیت بیت کوین و قرار گرفتن آن در میان ۱۵ سهم و ارز برتر ممکن است نقدینگی آن باشد. نقدینگی ارز‌های ملی در ناحیه خاصی متمرکز است و سهام سنتی هم دارای محدودیت‌های معاملاتی هستند. اما بیت کوین یک دارایی جهانی بدون مرز است که این حقیقت می‌تواند برای این رمز ارز تقاضای بیشتری ایجاد کند و منجر به بالا رفتن بیشتر قیمت آن شود. نظر شما چیست؟ آیا تصور می‌کنید که روزی بیت کوین پول جهانی شود و جایگزین سیستم‌های سنتی حال حاضر جهان شود؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

Source

https://coiniran.com/?p=42641
دکمه بازگشت به بالا