ایستگاه خبر

بنیاد TON تغییر برند داد، تلگرام به توسعه‌ی Free TON و NewTON کمک می‌کند!

به دنبال خروج تلگرام از پروژه‌ی بلاک چینی TON، این پروژه نام خود را از «Telegram Open Network» به «The Open Network» تغییر داد. اواسط ماه می امسال تلگرام رسما از فعالیت در شبکه‌ی TON انصراف داد و اعلام کرد دیگر روی ورژن تلگرام TON کار نمی‌کند و پروژه‌های جایگزینی چون Free TON و NewTON را پیش خواهد برد.

طبق وایت پیپر TON به نظر می‌رسد این تغییر نام از ابتدا برنامه‌ریزی شده بوده است. در این وایت پیپر آمده است که تا سال ۲۰۲۱ ورژن اولیه TON و معماری آن توسعه می‌یابد و اجرا می‌شود. پس از آن تلگرام از این مجموعه جدا شده و شبکه به «The Open Network» تغییر نام می‌ده و توسعه‌ی آن بر عهده‌ی بنیاد TON خواهد بود.

پاول دوروف، موسس تلگرام، روز ۱۲ می در بیانیه‌ای اعلام کرد پروژه‌های مبتنی بر TON هیچ ارتباطی با تلگرام ندارند. در تاریخ ۷ می و پیش از بیانیه‌ی دوروف، گروهی از توسعه‌دهندگان شبکه‌ی «Free TON Blockchain» را راه‌اندازی کردند. این سیستم گرچه از معماری اصلی طراحی شده توسط نیکولای دوروف، هم‌بنیانگذار و مدیر فنی تلگرام، استفاده می‌کند یک شبکه‌ی متفاوت است و توکن خودش را دارد. توکن این شبکه TON Crystals یا TONs نامیده می‌شود.

Source & Image

https://coiniran.com/?p=39129
دکمه بازگشت به بالا