ایستگاه خبر

سرنوشت رمز ارزها در روسیه چه خواهد شد؟

روسیه به خاطر دمای بسیار پایین، کلیساهای زیبا و نویسندگان کلاسیک معروف است. اما، وضوح نظارتی؟ نه چندان. به همین علت روسیه در مورد استخراج و معاملات ارزهای دیجیتال برای مدتی طولانی دچار سردرگمی بوده است.

روزنامه روسی Vedomosti در مورد دیداری بین ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه و دولتش گزارش داد، جایی که آن‌ها در مورد رمز ارزها در روسیه بحث کردند. بر اساس ترجمه این گزارش، ظاهرا پوتین گفته است:

البته، ما در اینجا مزیت‌های رقابتی خاصی نیز داریم، به ویژه در به اصطلاح ماینینگ. منظورم مازاد برق و پرسنل آموزش‌دیده حاضر در کشور است.

این روزنامه گزارش داد که رئیس جمهور روسیه گفت که با این موضوع آشنا است. علاوه بر این، او نگرانی بانک روسیه در مورد استفاده غیرقانونی از رمز ارزها و خطرات آن را تأیید کرد. با این حال، در نهایت، رئیس جمهور ظاهراً از دولت خود و بانک خواسته است تا به توافق برسند و به او گزارش دهند.

این جلسه چند روز پس از پیشنهاد بانک مرکزی مبنی بر ممنوعیت استخراج و تجارت کریپتو و در عین حال اجازه به سرمایه‌گذاران برای مالکیت دارایی صورت گرفت. با این حال، نظرات پوتین قدرت زیادی در داخل دولت روسیه دارد و به نظر نمی‌رسد که سایر رهبران نیز طرفدار ممنوعیت رمز ارزها باشند.

با توجه به آنچه گفته شد، شایان ذکر است که پوتین در مورد خطرات سرمایه‌گذاری در دارایی‌های دیجیتال هشدار داده است.

ایوان چبسکوف، مدیر بخش سیاست‌های مالی وزارت دارایی، گفت که این وزارتخانه از ممنوعیت ارزهای دیجیتال در روسیه حمایت نمی‌کند، اما از تنظیم این بازار حمایت می‌کند.

علاوه بر این، در این گزارش آمده است که این اداره در حال کار روی لوایح مربوط به همین موضوع است.

پیش از این، آناتولی آکساکوف، رئیس کمیته بازارهای مالی دولتی، مدعی شده بود که روس‌ها حدود ۶۷ میلیارد دلار در ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کرده‌اند. با این حال، یک گزارش نشان می‌دهد که رقم واقعی ممکن است نزدیک به ۵ میلیارد دلار باشد. یک چیز واضح است: پیشروی رمز ارزها در روسیه غیر قابل انکار است.

بانک مرکزی این کشور در حال آزمایش روبل دیجیتال CBDC است. علاوه بر این، ۱۲ بانک روسی قرار است در این ماه به این برنامه بپیوندند.

به گزارش پرتال خبری روسی تاس، آزمایشات پرداخت مشتری به مشتری در حال حاضر در حال انجام است. اگر این موفقیت‌آمیز باشد، آزمایش‌های آینده می‌توانند شامل پرداخت‌های مشتری به کسب‌وکارها و پرداخت‌های بین کسب‌وکارها باشد. همچنین برنامه‌هایی برای استقرار قراردادهای هوشمند و مشارکت خزانه‌داری فدرال نیز وجود دارد.

 

پیشنهاد مطالعه: تحلیل آنچین هفتگی ارزهای دیجیتال (۵ بهمن) – آیا روند نزولی به پایان خواهد رسید؟

 

Source

https://coiniran.com/?p=49506
دکمه بازگشت به بالا