ایستگاه خبر

سه کیف پول بیت کوین عصر ساتوشی برای اولین بار از سال ۲۰۰۹ فعال شدند

سرویس رمز ارزی Whale Alert که تراکنش‌های بزرگ در ارزهای دیجیتال را ردیابی می‌کند، سه تراکنش را از آدرس‌های کیف پول بیت کوین که پس از ۱۲ سال و ۴ ماه فعال شده‌اند، شناسایی کرده است.

از سال ۲۰۰۹، زمانی که بیت کوین، اولین و تنها رمز ارز جهان در آن زمان، توسط ساتوشی ناکاموتوی مرموز ایجاد شد، سه کیف پول با موجودی ۵۰ بیت کوین در هر کدام از آن‌ها دوباره فعال شده‌اند. برخی معتقدند ناکاموتو نام یک نفر نیست، بلکه در واقع نام گروهی از مهندسان فناوری اطلاعات و کریپتو است.

روز شناخته‌شده‌ای که در آن یک برنامه‌نویس به نام Laszlo Hanyecz دو پیتزا به قیمت ۱۰۰۰۰ بیت کوین خرید و اکنون به عنوان «روز پیتزای بیت کوین» شناخته می‌شود، تقریباً یک سال بعد، در می ۲۰۱۰ اتفاق افتاد.

بیت کوین موجود در سه کیف پول دوران ساتوشی اکنون کمی بیش از ۶ میلیون دلار ارزش دارد. با احتساب این که طبق اطلاعات CoinMarketCap، این طلای دیجیتال در حال حاضر با قیمت ۴۳۶۸۱ دلار می‌شود.

بسیاری بر این باورند که یک توضیح منطقی برای دوباره فعال شدن این کیف پول‌ها این است که مالکان موفق شده‌اند کلیدهای آدرس‌های خود را که گمان می‌کردند گم شده‌اند، پیدا کنند یا آن‌ها را بازیابی کنند.

جالب اینجاست که در ۷ آوریل، دو کیف پول بیت کوین دیگر که پس از ۱۲ سال و ۴ ماه فعال شدند، و هر کدام ۵۰ بیت کوین ارسال کردند. استخراج بیت‌کوین‌ها در آن زمان با کارت‌های ویدئویی ساده روی رایانه شخصی در خانه امکان‌پذیر بود، بنابراین این کیف پول‌ها احتمالاً چیزی بیش از ۵۰ بیت کوین به ارزش ۲ میلیون دلار در حال حاضر دارند.

 

پیشنهاد مطالعه: بهترین کیف پول‌های بیت کوین

 

Source

https://coiniran.com/?p=50539
دکمه بازگشت به بالا