ایستگاه خبر

سه دلیل برای بررسی چرایی صعود اخیر بازار رمز ارزها

بیت‌کوین و سایر رمز ارزها صعودی را تجربه کردند که بالاترین میزان در سه ماه اخیر بود. این بار به نظر می‌رسید که عامل حرکت صعودی بازار آلت‌کوین‌ها هستند. بازار آنها اکنون ۲۰ میلیون دلار بزرگتر شده است اما چه دلیلی پشت این صعود نهفته است و آیا به راستی فصل آلت‌کوین‌ها آغاز شده است؟

بازار کلی بیت‌کوین و سایر رمز ارزها از اواسط نوامبر تاکنون به این بزرگی نبوده است. در واقع بازار کلی رمز ارزها با رسیدن به رقم ۲۴۴ میلیارد دلار رکورد جدیدی برای سال ۲۰۲۰ ثبت کرده است. در زیر به بررسی سه دلیل حرکت صعودی دیشب از دیدگاه کارشناس خبرگزاری بیت‌کوینیست خواهیم پرداخت.

تکانه بیت‌کوین!

بیت‌کوین همواره نقش مهمی در نحوه حرکت بازار رمز ارزها ایفا می‌کند. به طوری که با صعود بیت‌کوین بازار مثبت و با نزول آن بازار قرمز می‌شود. اوایل امسال بیت‌کوین به خاطر مسائل خاورمیانه افزایش قیمت داشت. جایی که سایر رمز ارزها منفعتی نبرده بودند. در حرکت صعودی روز گذشته اما با صعود خیره کننده آلت‌کوینها تسلط بیت‌کوین بر بازار تا ۶۷ درصد کاهش پیدا کرد. این درحالی است که پادشاه رمز ارزها خود نیز طی دیروز و امروز ۳/۵ درصد افزایش قیمت داشته است. تاثیر نزدیک شدن هالوینگ و صعود اخیر بیت‌کوین به خاطر افزایش تنش‌ها در خاورمیانه بر افزایش قیمت‌های دیشب غیر قابل انکار است.

کرگ رایت و BSV

 دو هاردفورک بیت‌کوین بیشترین تاثیر را از این حرکت صعودی گرفته اند. بیت‌کوین‌کش و BSV صعودی خیره کننده را تجربه کرده اند. به نظر می‌رسد خبر دسترسی کرگ رایت به بیت‌کوین‌های استخراج شده و نیم میلیون بیت‌کوین موجودی خود BSV رابه آسمان برده است. آنها بدون شک بر صعود کل بازار تاثیر داشته اند.

دو سال بازار نزولی برای آلت‌کوین‌ها

دو سال از زمستان آلت‌کوین ها می‌گذرد. با در نظر گرفتن حرکت صعودی دیشب هنوز هوا برای بسیاری از آنها سرد و برفی است. یک مقاومت کلیدی برای آنها فتح شده است. معاملات آنها افزایش یافته و فشار خریداران قیمت‌ها را افزایش داده است. با در نظرگرفتن جهش‌ اخیر بسیاری از آلت‌کوین‌ها هنوز راه درازی دارند تا بتوان آنها را در موقعیت بازار کاملا صعودی در نظر گرفت.

https://coiniran.com/?p=36327
دکمه بازگشت به بالا